Keď je softvérový dojem pri všetky smarthodinkách rovnaký – ako je to pri Android Wear – hľadáme viac subjektívnych vlastnosti, ktoré ich odlíšia od ostatných. Toto platí takmer pre všetkých veľkých výrobcov, ktorí vsadili na operačný systém od Googlu. Čo sa týka softvéru, naň sa môžu výrobcovia spoľahnúť a tak sa môžu sústrediť na subjektívne pocity kupujúcich, teda… konštrukciu a dizajn.

Toto je podľa nás 5 najlepších smarthodiniek s Android Wear…

  1. Huawei Watch

Prvý pokus spoločnosti Huawei s Android Wear sa vydaril. Sú okrúhle a to je veľké plus vo svete smarthodiniek. Huawei Watch dokazuje, že okrúhle android hodinky, sú ten správny hardvér na vaše zápästie. Rám navonok pôsobí tenšie. Tlačidlo na 2 hodine je nenásilné a príjemné na dotyk. Hoci sú tieto smarthodinky o čosi hrubšie ako bežné hodinky, nájdete tu ducha klasických hodiniek s nádychom tej najmodernejšej technológie.

Android hodinky nie sú iba o technológiách. Ich nosenie musí byť tiež príjemné a kožený remienok na Huawei Watch je top. Vyzerá dobre a je aj dobrý na dotyk. Ak by ste náhodou nemali radi kožu alebo sa vám nepáčila farba, Huawei pre vás pripravil niekoľko alternatív v remienkoch a samozrejme aj vo farbách smarthodiniek.

  1. Moto 360 2nd gen

Prvé Moto 360 boli jednými z prvých smarthodiniek s Android Wear. Boli v predstavené v roku 2014 a o rok neskôr tu máme ich druhú generáciu – Moto 360 2nd gen. Motorola vypitvala hardvér a nahradila ho novým a rýchlejším. Hoci veľká časť Moto 360 prešla redizajnom ich prepichnutá pneumatika ostala. Vďaka tomu smarthodinky strácajú to čaro, ktoré by rozhodlo o ich kúpe. Prepichnutá pneumatika bola vec, ktorú sme dúfali, že na druhej generácií nenájdeme, no žiaľ opak bol pravdou. Hoci sú v tom malom čiernom pásiku skryté rôzne senzory, stále to pôsobí rušivo aj napriek peknej konštrukcií. Motorola ponúka tri veľkosti – 42 mm a 46 mm pre mužov a 42 mm pre ženy. Tohtoročná verzia je dostupná vo viac farbách a remienkoch. Druhá generácia ešte nieje na slovensku dostupná, ale tá prvá tiež stojí za zváženie.

  1. LG Watch Urbane

Tieto android hodinky sa ako prvé približovali k tradičným hodinkám. Majú veľmi pekný dizajn s koženým náramkom. Žiaľ pri týchto smarthodinkách máte pocit akoby niekto povedal: „vytvorte pekné hodinky, ale neprežeňte to“. A tak ich svojim dizajnom ľahko prekonajú smarthodinky ako Moto 360 a Huawei watch. Tento rok LG predstavil ich nástupcu, no po veľkých hardvérových problémoch ich museli stiahnuť a tak si na druhú generáciu ešte počkáme. Napriek tomu Watch Urbane sú určite dobrou kúpou.

  1. Asus Zenwatch 2

Ak nechcete na smarthodinky s Android Wear minúť veľa peňazí potom siahnite po Asus Zenwatch 2. Síce nie sú najlepšími hodinkami, napriek tomu majú pekný vzhľad vďaka štvorcu s oblými hranami a kvalitnej konštrukcií. Žiaľ, vďaka malému rozlíšeniu vidíte aj samotné pixeli. Teda rozhodovať bude vaša peňaženka a vaše pocity z celku.

  1. Tag Heuer Connected Watch

Viacerí z vás budú namietať, že tieto android hodinky nepatria medzi najlepšie. No musíte zobrať do úvahy fakt, že ak ste na trhu s Android Wear smarthodinkami, všetci naokolo stanovia cenu na úrovni 300 eur a tak cena 1,500 eur za Tag Heuer Connected Watch pôsobí mega luxusne. Okrem toho Tag Heuer posunul svoju značku tradičných hodiniek na úplne inú úroveň najmä vďaka kvalite a presne to isté očakávame aj od ich prvých smarthodiniek.

Dobrá správa je, že tieto smarthodinky sú tiež investíciou. Ak sa vám vaše Connected hodinky neopraviteľne pokazia môžete si ich vymeniť za hodinky Tag Heuer Carrera. Je jasné, že tieto hodinky si nemôže dovoliť len tak hocikto, no sme si istý, že si svojich zákazníkov určite nájdu.

zdroj: androidcentral.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *