Už čoskoro na police obchodov prídu ďalšie smarthodinky s Android Wear, ktoré budú v čomsi iné. LG Watch Urbane 2nd Edition LTE budú fungovať aj bez nepretržitého spojenia s vašim telefónom. Už ako hovorí samotný názov, tieto smarthodinky dokážu pracovať s LTE technológiou, ktorá vám rozviaže ruky a tak už nemusíte nosiť svoj milovaný telefón všade so sebou. Toto však nie je všetko, prinášame vám 5 vecí, ktoré by ste mali o týchto hodinkách vedieť.

UPDATE |  LG Watch Urbane 2nd edition LTE má hardwarové problémy, predaj zastavený

  1. Toto sú jedny z najväčších smarthodiniek na trhu

Hodinky s Android Wear nie sú tou správnou voľbou pre ľudí s tenkým zápästím. LG Watch Urbane 2nd Edition LTE však posúva túto skutočnosť do ešte väčších rozmerov. Dlhšia výdrž batérie, slot na SIM kartu a miesto pre tri tlačidlá potrebujú veľa miesta a tak, ak máte radi niečo robustné na zápästí, toto sú tie správne smarthodinky pre vás.

  1. Uistite sa, pred kúpou, ktorý remienok chcete

Prečo? V remienku je zabudovaná anténa. Toto je jedna z nevýhod, ktoré majú smarthodinky s LTE rádiom. A tak, ak chcete mať dobrý signál musíte možnosť meniť remienky dvakrát zvážiť. Takže predtým ako si ich kúpite, radšej si ich skúste. Prvý model s gumeným remienkom, nie je dobrý na dotyk a bežné nosenie. LG však plánuje tieto smarthodinky s koženým remienkom.

  1. Kľúč na otvorenie slotu pre SIM kartu sa snažte nestratiť

Pri LG Watch Urbane 2nd Edition LTE máte možnosť použiť vašu SIM kartu vo svojich hodinkách, takže z času na čas ju tam budete dávať alebo vyberať. Na to slúži trojhranný plastikový kľúč pomocou ktorého otvoríte zadný kryt hodiniek. Vzhľadom na to, že tieto smarthodinky majú rating vodotesnosti IP67, tak si musíte dať záležať na dobrom uzatvorení zadného krytu. Tento plastikový kľúč si dobre uschovajte, pretože ho bežne v predajniach nezoženiete.

  1. Mikrofón a reproduktory sú celkom dobré

Aby ste pomocou smarthodiniek telefonovali, musia mať reproduktory a mikrofón dosť dobré na to, aby ste o tom vôbec uvažovali. V tomto prípade je hardware natoľko dobrý, že nemusíte mať hodinky pri uchu alebo ústach. Teda ich môžete využiť pri šoférovaní alebo pri hraní sa na konzole.

Reproduktory sú dosť hlasné v tichej miestnosti alebo aute, ale nie dosť hlasné, ak kráčate domov rušnou ulicou alebo ste v inom hlučnom prostredí. Ak rozmýšľate nad možnosťou častého telefonovania pomocou týchto hodiniek, tak si určite nájdite to svoje miesto, ktoré je dosť tiché.

  1. Mobilný mód funguje presne tak ako si to prestavujete

Ak sa rozhodnete nechať svoj mobil na stole a ísť na meeting alebo ho nechať doma a ísť si zabehať, tak práve vtedy príde na scénu mobilný mód na LG Watch Urbane 2nd Edition. Tento mód funguje presne tak isto ako WiFi mód. Váš telefón pošle notifikácie do cloudu a vaše hodinky si ich odtiaľ stiahnu. Je to dosť jednoduché.

Okrem toho však potrebujete mať svoj mobil pri sebe, ak chcete svoje smarthodinky zosynchronizovať s niektorými aplikáciami ako napríklad audio aplikácie. Google však pracuje aj na tejto možnosti a tak sa možno čoskoro dočkáme softvéru, ktorý spraví z hodiniek samostatnú jednotku.

zdoj: androidcentral.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *