V pondelok sme vám povedali, že tenšie Apple Watch (od 20 do 40 % v porovnaní so súčasným modelom) môžu byť predstavené už počas WWDC v júni. Okrem tenšieho dizajnu môže Apple Watch 2 disponovať FaceTime kamerou, ponúknuť dlhšiu životnosť batérie a dokonca možno fungovať ako samostatné zariadenie. Ak by to bola pravda, potom by druhá generácia smarthodiniek od Apple bola schopná uskutočniť telefonický hovor z vášho zápästia a prijímať notifikácie bez nutnosti spárovania s vašim iPhonom.

60% súčasných Apple Watch používateľov – a nezáleží na tom, čo nová verzia prinesie – sa už teraz rozhodlo kúpiť si ich. Taký je výsledok prieskumu marketingovej spoločnosti Fluent. Do prieskumu sa zapojilo 2578 ľudí, pričom len 8% z nich vlastní Apple Watch. Približne rovnaké percento vlastní smarthodinky vyrobené iným výrobcom. To znamená, že asi 80% respondentov vôbec nevlastní inteligentné hodinky. Toto je veľký kus koláča, na ktorý sa môžu výrobcovia smarthodiniek vrhnúť.

Hlavným dôvodom, prečo si ľudia nekúpili Apple Watch, bola podľa prieskumu ich cena. Po znížení ceny o približne 50 eur, ktoré oznámili minulý mesiac, je aktuálna cena Apple Watch na úrovni 299 eur. Tí, ktorí toto zariadenie už majú, poukázali na to, že kúpa Apple Watch bola motivovaná hlavne ich funkciami. Až na konci bola móda a dostupnosť.

60% percent je dosť veľké číslo – s tak veľkým percentom užívateľov, ktorí plánujú kúpu druhej generácie Apple Watch, je dosť možné, že po predstavení zažijú hodinky obrovský úspech. 40% zvyšných užívateľov si počkajú na funkcie, ktoré nové hodinky ponúknu. Apple Watch sú jedným z najočakávanejších zariadení tohto roku. Keď už pri iPhonoch markantné inovácie nevidno, možno sa ich dočkáme pri Apple hodinkách.

zdroj: phonearena.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *