Google oficiálne oznámil, že aktualizácia OS Android Wear na určitých smarthodinkách aktivuje reproduktory. Inteligentné hodinky ako Huawei watch a Asus ZenWatch 2, uz v sebe majú zabudované reproduktory od výroby, len doteraz boli softvérovo blokované. Vďaka novej aktualizácií budete môcť prijať alebo uskutočniť telefónny hovor. Okrem toho, vďaka aplikácií Glide Video Messenger budete môcť po nainštalovaní aktualizácie vypočuť si audio/vizuálne správy. Smarthodinky tak získavajú novú funkciu, nakoľko doteraz bolo možné zvuk počúvať len vďaka bluetooth slúchadlám.

S touto funkciou už dlhšiu dobu ráta spoločnosť Huawei, keďže už niekoľko krát prezentovala možnosti telefonovania cez Huawei Watch. Telefonovanie cez inteligentné hodinky je prelomová záležitosť a otvára úplne nové spôsoby ich využitia.

Aktualizácia OS Android Wear prinesie tiež nové gestá, ktoré poslúžia na ľahšiu navigáciu v smarthodinkách s Android Wear. Pohybom zápästia od seba sa môžete pohybovať medzi kartami. Určitým gestom vyberiete kartu, aplikáciu alebo sa vrátite na základný ciferník. Nová aktualizácia umožní posielať správy pomocou hlasových príkazov. Aplikácie ako napríklad Hangout, Nextplus, Telegram, Viber, Wechat a WhatsApp budú túto funkciu podporovať.

Aktualizácia bude dostupná za pár týždňov, takže buďte pripravení.

maxresdefault

zdroj: phonearena.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *