Osem mesiacov po spustení rady náramkov CareTime fitness spoločnosť Alcatel rozširuje svoju radu wearable zariadení. Na rozdiel od predchádzajúcej rady sa tieto zariadenia nebudú zameriavať iba na deti, ale na každého priaznivca smartwatch. Ako názov napovedá, hlavným nápadom je osloviť používateľov, ktorí sú konštantne v pohybe a hľadajú spôsob ako sledovať svoje každodenné aktivity. Nová rada bude pozostávať zo 4 produktov: MOVETIME WiFi Watch, MOVEBAND, MOVETRACK a MOVE Track&Talk.

Alcatel popisuje MOVEBAND ako „aktívny náramok“, ktorý dokáže sledovať všetky fyzické aktivity. Ako dodatok bude tento náramok obsahovať funkcie sledovania spánku a notifikácii smartfónu. Spoločnosť tvrdí, že MOVEBAND sa bude môcť naplno nabiť za menej ako dve hodiny a bude sa predávať spolu so smartfónom Alcatel Idol 4S. Model MOVETIME Wifi je prakticky základný model obsahujúci pridané funkcie na prijatie hovorov, SMS správ a emailov. Okrem toho bude mať ďalej i  systém intuitívnej kontroly, ktorý navrhne od základu samotný Alcatel.

Tretí model MOVETRACK je super ľahký GPS tracker vážiaci iba 33 gramov, ktorý sa môže zachytiť o batoh, kabát, kľúčenky a všetko ostatné, čo ľudia tak veľmi (ne)radi strácajú. Alcatel dokonca tvrdí, že zariadenie sa môže zachytiť i o obojok zvieraťa. Batéria umožní 4 dni reálneho sledovania prostredníctvom aplikácie Virtual Fence, ktorá takisto zaznamená históriu trackera. A posledný model MOVE Track&Talk je určený pre rodičov na sledovanie aktivít svojich detí. Okrem GPS, GSM a WiFi pridá Alcatel výdrž batérie na 4 dni spolu so špeciálnym vytočením tiesňovej linky v prípade núdze.

Cena jednotlivých produktov ešte nie je k dispozícii. Momentálne sa iba vie, že všetky 4 zariadenia budú na trhu dostupné od konca septembra. Viac detailov môžeme očakávať v najbližšej dobe.

zdroj: androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *