Spoločnosť Google na svojej I/O 2016 konferencii oznámila zásadnú aktualizáciu pre platformu Android Wear. Táto aktualizácia prinesie dôležitú inováciu do tejto nositeľnej platformy. Inovácia v poslednom čase pri smarthodinkách stagnovala a práve toto by ju malo opäť nakopnúť. Čo prinesie aktualizácia? Nezávislé aplikácie, väčšie možnosti v prispôsobení ciferníku, inteligentné odpovede, vlastnoručné písanie a niečo, čo doteraz chýbalo – klávesnicu.

Android Wear 2.0 Prispôsobenie ciferníku

Prispôsobenie ciferníku je jednou z najlepších možností, ktoré Android Wear ponúka. Po poslednej I/O 2016 konferencií túto možnosť vyhľadávací gigant posunul o level vyššie. V Android Wear 2.0 bude možné získať akúkoľvek informáciu na displej smarthodiniek – nezáleží na tom, o akú informáciu pôjde, alebo aký ciferník v tom čase používate. Na svoj ciferník bude môcť umiestniť zoznam úloh a následne získať notifikácie týkajúce sa svojich plánov. Popri tom bude možné mať na displeji tiež informáciu o svojom pulze alebo nachodených kilometroch.

Google dokáže tieto informácie prispôsobiť v rámci Android Wear 2.0 prostredia, keďže kontroluje najpopulárnejšiu mobilnú platformu Android. Takto dáva ďalší nástroj do rúk developerov. V podstate už nebudete musieť robiť kompromisy medzi informáciami, ktoré sú dostupné na ciferníku.

Android Wear 2.0 Inteligentné odpovede

Inteligentné odpovede sa stali veľmi populárnymi. Pomocou takýchto odpovedí dokážete rýchlo poslať správu v momente, kedy ste veľmi zaneprázdnení alebo nedostupní kvôli mítingu, hovoru, alebo jednoducho keď nechcete byť rušení. Vďaka smarthodinkám nemusíte ani vyberať svoj telefón z vrecka alebo tašky. Pomocou pár klikov pošlete požadovanú odpoveď a následne môžete pokračovať vo svojej pôvodnej činnosti.

Android Wear 2.0 Vlastnoručné písanie

Niektorí užívatelia Android Wear chcú napísať správu veľmi rýchlo. Na to dobre poslúži vlastnoručné písanie. Síce na svojich smarthodinkách nemáte k dispozícií veľký displej, ale na niektoré správy vám určite postačí. Veď na napísanie „OK“ nepotrebujete 10 palcový displej. Takto hneď dáte najavo, že ste si správu prečítali. Keď vám nebudete toto stačiť, potom vás poteší ďalšia funkcia…

Android Wear 2.0 Klávesnica

Ako sme spomínali na úvod, jedna funkcia na Android Wear zariadeniach chýbala. Bola to klávesnica. Kvôli malému displeju je táto funkcia obmedzená a tak nastal čas použiť intuitívne písanie, ktoré môžete nájsť v aplikácií SWIFT keyboard, ktorá je zatiaľ dostupná len na mobilných zariadeniach.

Problémom pri predstavení Android Wear bolo, že sa Google snažil presvedčiť všetkých užívateľov, aby používali hlasové príkazy namiesto písania. Po zistení, že väčšina z nás nechce behať na verejnosti a nahlas hovoriť do svojho zápästia, sa spoločnosť rozhodla vrátiť späť k začiatkom a prísť s niečim staro-novým.

Je fajn vidieť, že sa Android Wear stáva platformou pre nositeľné zariadenia, ktorá dovoľuje užívateľom vyťažiť z nej čo najviac, prispôsobiť si ju podľa seba a nie byť obmedzený tým, o čom si spoločnosť Google myslí, že je pre vás najlepšie.

Android Wear 2.0 Nezávislé aplikácie

Platforma Android Wear je hlavne o Bluetooth and WiFi, hoci WiFi pripojenie je tu iba od minulého roka. Teraz sa však Google rozhodol vytvoriť nezávislé aplikácie, ktoré by fungovali bez dátového pripojenia.

Napriek tomu, že je internet už bežne dostupný, stále sa nájdu mieta, kde sa len ťažko pripojíte. Okrem toho sa niekedy stane, že si zabudnete telefón doma. Navyše, Bluetooth nie je úplne spoľahlivé pripojenie, najmä keď sa vzdialite od mobilného zariadenia. S týmito nezávislými aplikáciami budete mať na Android Wear neustály prístup k svojej hudbe, súborom a správam bez akejkoľvek synchronizácie. Spoločnosť Google zažíva obrovský úspech so svojim Android Wear systémom. Základ pre úspech je veľmi dobrý a určite má na čom stavať.

Toto sú hlavné novinky v Android Wear 2.0. Aktualizácia bude dostupná v najbližších mesiacoch. Nemáme presný zoznam zariadení, ktoré túto aktualizáciu dostanú, no sme si istí, že medzi nimi budú zariadenia ako Moto 360, LG Watch Urbane alebo Huawei Watch. Nižšie si môžete pozrieť fotky z Google I/O 2016.

zdroj: smartwatch.me

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *