Spoločnosť Google má na poli smarthodiniek jedinú platformu a to Android Wear. Tento operačný systém bol predstavený v roku 2014 a od vtedy sme dlho čakali na zasadnú aktualizáciu. Rok 2016 bude skvelým rokom pre Android Wear zariadenia. V prvom pol roku sme sa dočkali aktualizácie, ktorá sprístupnila reproduktory na niektorých smarthodinkách a minulý týždeň sme dočkali novej revolučnej verzie. Na konferencii Google I/O 2016 bolo prestavených veľmi veľa nových funkcií. Jednými z nich sú aj nové fitness funkcie.

Android Wear fitness funkcie

Kľúčovou funkciou pre akékoľvek smarthodinky je monitorovanie aktivity a pre viacerých užívateľov sa stavajú hlavným zariadením na sledovanie svojich aktivít. Pre Android Wear zariadenia je pre fitness monitorovanie dostupná aplikácia Google Fit, ktorá je na toto hlavnou aplikáciou, no doposiaľ jej spoločnosť Google nevenovala veľkú pozornosť. Aplikácia bola vhodná na jednoduché behy a počítanie krokov, teda Android Wear sa nedalo ani porovnať s možnosťami zariadení od spoločnosti Fitbit. Toto by sa malo zmeniť s aktualizáciou na Android Wear 2.0.

Nová verzia Android Wear bude disponovať funkciou automatického monitorovania aktivít, čo znamená, že hodinky zistia a zaznamenajú napríklad, že bežíte alebo ste sa vydali na dlhú prechádzku. Okrem toho, smarthodinky budú schopné detekovať konkrétny typ pohybu a potom vyžiadať si od užívateľa detaily o pohybe. Takto budete môcť svoje hodinky naučiť čo robíte. Dobrým príkladom je napríklad silové cvičenie, kde často opakujete rovnaký pohyb. Po prvom potvrdení pohybu budú hodinky schopné efektívnejšie zaznamenávať vaše cvičenie.

Výživa a dieta je niečo čo patrí k cvičeniu a v tomto budú vaša inteligentné hodinky ešte múdrejšie. Android Wear 2.0 vám napríklad pripomenie, aby ste sa napili po dlhom behu. Vďaka informáciam, ktoré zadáte do svojich fitness aplikácií vám vaše hodinky pomôžu s vašim fitness tréningom. Tak napríklad, ak si dáte na obed pizzu aplikácia Google Fit vám poradí koľko cvičenia musíte vykonať, aby sa pizza neuložila na vašich bokoch. Tieto funkcie a kopec iných smerujú na Android Wear 2.0, ktorý bude dostupný za pár týždňov / mesiacov.

zdroj: androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *