Google všetkých prekvapil oznámením, že umožní kompatibilitu Android Wear s iPhone. Android Wear pre iOS teda umožňuje spárovať váš iPhone s vašimi obľúbenými smarthodinkami.

Ak ste sa teda rozhodli pre obídenie Apple Watch a chcete si kúpiť Moto 360 2, Huawei Watch alebo Fossil Q Founder, no máte iPhone, s Android Wear na iOS môžete mať oba svety naraz. Teda, skoro naraz.

V tomto momente je to pomerne limitované, no Android Wear 2.0, ktorý príde na konci tohto roka ponuku rozšíri.

Android Wear na iOS: Aké zariadenia fungujú?

Na začiatku AndroidWear pre iOS fungoval iba s LG Watch Urbane, zoznam kompatibilných smarthodiniek však signifikantne narástol.

Kompletný zoznam tvorí ASUS ZenWatch2, Huawei Watch, Fossil Q Founder, LG Watch Urbane, Moto 360 (2. generácia), Moto 360 pre ženy, Moto 360 Sport a TAG Heuer Connected.

Funguje to i na starších zariadeniach, hlavne je potrebné mať najaktuálnejší Android Wear firmware a následné resetovanie smarthodiniek pred pokusom spárovania sa s iPhonom. Pre najlepší zážitok sa však odporúča použiť smarthodinky, ktoré odporúča Google.

Čo sa týka Apple zariadení, budete potrebovať iPhone 5, 5c, 5s, 6, 6 Plus, 6s, 6s PLUS alebo SE na iOS 8.2 a vyššie. Žiaľ, žiadne iPady.

Android Wear na iOS: Počiatočné nastavenia

Spárovanie je pomerne jednoduchá záležitosť. Jednoducho spustíte Android zariadenie a vyberiete možnosť spárovať sa s novým Android Wear zariadením.

Budete uvedený k vloženiu spárovaného kódu Bluetooth a niekoľkými možnosťami na zaškrtnutie – Google Fit údaje, umiestnenie, Bluetooth Low Energy.

Následne sa softvér aktualizuje na najnovšiu verziu a odprezentuje sa vám návod na Android Wear.

Pamätajte si, že bude potrebné najprv vaše smarthodinky reštartovať – nebudete môcť jednoducho spárovať smarthodinky s iPhone a zároveň aj s Android smartfónom. S iOS aplikáciou však môžete mať synchronizované viac ako jedny smarthodinky.

Android Wear na iOS: Čo to dokáže

Kvôli silným obmedzeniam s iOS nebudú Android Wear smarthodinky fungovať rovnako dobre ako na Android smartfóne.

Apple nedovoľuje konkurenčné obchody aplikácii na iPhone, takže aplikácie od 3. strán sú zakázané. To znamená, že budete obmedzený na základné Google aplikácie, ktoré máte na svojich smarthodinkách.

Zo svojich iOS aplikácii však dostanete na Android Wear okamžité upozornenia. To znamená, že všetko od WhatsApp, Snapchatu, Instagramu a noviniek sa vám bude zobrazovať rovnako rýchlo ako na vašom iPhone. Pokiaľ potiahnete po displeji prstom, upozornenie zmizne aj z vášho iPhone.

Prichádzajúce hovory sú taktiež súčasťou výbavy. Jediný zmysel to však má pri odmietnutí hovoru, keďže cez smarthodinky nemôžete telefonovať.

Kontrola hudby funguje cez Apple Music, Spotify a YouTube.

Smarthodinky vám poskytnú bežné štatistiky aktivity od Google Fit no nie sú prepojené cez Apple Health.

Android Wear na iOS: Čo to nedokáže

Ako bolo spomenuté, nie je žiadna podpora aplikácii od vývojárov z 3. strán, takže rozšírenia aplikácii ako je The Guardian, Endomondo alebo Todoist nevyužijete.

Odpisovanie na správy z aplikácii takisto neprichádza do úvahy, pokiaľ nejde o Gmail. Na emaily sa dá odpovedať nadiktovaním správy prostredníctvom hlasu, treba si však dávať pozor, pretože tu nie je ukážka a po skončení rozprávania sa správa okamžite odošle. Riskantné.

Offline prehrávanie hudby nie je súčasťou balíčka taktiež, čo je pre Bluetooth prehrávače škoda.

Android Wear na iOS: iPhone aplikácia

Aplikácia je jedným slovom zjednodušená. Zobrazí spárované zariadenie, no sekcia aplikácii, ktorá je ekvivalentom k Androidu je jednoducho pomenovaná ako „Tips“ a umožňuje základné aktivity zahŕňajúce nastavenie budíku, alebo kalendára.

Domovské menu umožňuje všetky základné nastavenia ako je matnosť obrazovky, ukážka otvorených okien, blokované aplikácie atď. – takisto je tu možnosť vybrať si synchronizáciu s kalendárom – Apple alebo Google.

Je tu aj možnosť zmeny ciferníku, no keďže žiadny Google Play nie je k dispozícii, budete sa musieť uspokojiť s oficiálnymi dizajnmi Android Wear, ktorých je momentálne dostupných 15.

zdroj: wareable.com, zdroj fotografií: wareable.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *