Spoločnosti Apple nedávno schválili dva nové patenty. Prvým je nový mikrofón Apple Watch 2, ktorý sa sám dokáže zbaviť vody po plávaní a druhým sú futuristické remienky, ktoré môžu jedného dňa poskytnúť wearable zariadeniam novú funkcionalitu.

Apple je na svoju novú technológiu mikrofónu náramne hrdá. Apple mikrofón nezabraňuje vode dostať sa dnu, pretože ak by to tak spoločnosť chcela mať, musel by byť úplne vzduchotesným.  Namiesto toho vyvinula systém, ktorý umožňuje mikrofónu vytláčať vodu von potom, čo bol vo vode. V dokumente sa nachádza pasáž, v ktorej je popísané, že voda sa dostáva von pomocou vypnutia prívodu energie z ovládača mikrofónu.

Tento patent dostal názov „Systém vyhnania kvapaliny z otvoru“, čím zabraňuje konkurencii využiť túto technológiu vo svojich produktoch.

Druhý patent má názov „Prenosné elektrické zariadenie konektora“. Popisuje metódu novej funkcionality Apple Watch pomocou využitia vlastných diagnostických portov, ktoré sa dajú nájsť pod výstupkami remeňa. Šesť kontaktov umožňuje do budúcich smart remeňov pridať viac funkcií, ako pridaný akumulátor, GPS a ďalšie rádia, celulárne modemy a podobne.

Patenty ešte neznamenajú, že sa v skutočnosti aj niekedy použijú, oba však  dávajú veľký zmysel – spoločnosti môžu zvýšiť tržby o nemalé číslo.

zdroj: iphonehacks.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *