Spolu s 2. generáciou smarthodiniek predstavilo Apple i edíciu Nike+, pričom sa spoločnosť spojila so športovým gigantom a výsledok vás môže prekvapiť. Pozrime sa teda, čo môžu športovci očakávať.

Dizajn

Edícia má na prvý pohľad jednoduchý dizajn, ukrýva sa v nej však oveľa viac. Má rovnaké funkcie ako bežné Apple Watch 2, vrátane zabudovaného GPS a odolnosti voči vode do hĺbky 50 metrov. Plášť hodiniek je dostupný vo veľkostiach 38 mm a 42 mm, zatiaľ čo remeň je z rovnakého elastoméru aký sa dá nájsť v remeni Apple Watch Sport.

Apple spolupracoval s Nike na dizajne remeňa, ktorý zahŕňa dierkovanie umožňujúce väčšiu odolnosť a priedušnosť v prípade potenia. Vyzerá to veľmi podobne ako remeň, ktorý Nike použilo na Nike+ SportWatch, vyrobených v spolupráci s spoločnosťou TomTom pred veľmi dlhou dobou. Rovnako ako štandardné smarthodinky sú remene vymeniteľné.

Dizajn bude dostupný v dvoch farbách s možnosťami štyroch rôznych kombinácii remienkov:

1. plášť vo vesmírne šedej farbe v kombinácii s čiernym/neónovo žltým remeňom alebo čiernym/sivým remeňom.

2. plášť vyrobený v striebornej keramickej farbe v kombinácii s strieborným/bielym remeňom alebo strieborným/neónovo žltým remeňom.

Prakticky, pokiaľ chcete niečo jasné a športové, bude o vás dobre postarané.

Ciferník

Smarthodinky budú poháňané s watchOS 3, Nike však pridalo i dve vlastné témy, pričom bude celé zariadenie napojené s aplikáciou Nike+ Run Club. Tieto ciferníky budú dostupné iba v edícii Nike+.

Aplikácie

Aplikácia Run Club Watch bude dostupná na preinštalovanie a poskytne klasické funkcie ako zaznamenávanie behov, história behov a notifikácie pri zdieľaných aktivít priateľov. Aplikácia sa dá stiahnuť i do bežnej edície smarthodiniek Apple Watch.

Cena a dátum vydania

Edícia Nike+ príde podobne ako Apple Watch 2 až v októbri. Cena bude rovnaká ako bežná edícia – 428 eur pre 38 mm verziu a 462 eur za 42 mm verziu.

zdroj: wearable.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *