Len pred niekoľkými týždňami Apple odhalilo Apple Watch 2 spolu s iPhone 7 a 7 Plus. Hoci sa celkový dizajn až tak moc nelíši od prvých Apple Watch, spoločnosť urobila niekoľko zmien pri ktorých popremýšľate, ktoré smarthodinky na trhu sú tie najlepšie.

Zdá sa, že Apple zvolilo pri 2. generácii Apple Watch väčšie zameranie na fitness. Vodotesnosť do 50 metrov, GPS, a jasnejší displej, to sú hlavné funkcie, vďaka ktorým je Apple s Apple Watch 2 o krok ďalej ako pri prvej generácii. Ako sa im však darí voči Android Wear, Samsung Gear S3 alebo kope ďalších športtesteroch? Poďme sa na to pozrieť.

V teste boli Apple Watch 2 porovnané s niektorými najlepšími súčasnými smarthodinikami na trhu – Samsung Gear S3, Moto 360 (2. generácia), Pebble Time 2, Fitbit Blaze a Garmin vívoactive HR. Poďme sa pozrieť na ich technické špecifikácie:

Apple Watch 2 Samsung gear S3 Motorola Moto 360 (2. generácia) Pebble Time 2 Fitbit Blaze Garmín vívoactive HR
Displej 38 mm:
1,3 palcový OLED 340 ppi
42 mm:
1,5 palcový OLED 390 ppi
1,3 palcový Super AMOLED 278 ppi 42 mm: 1,37 palcový IPS LCD, 233 ppi

46 mm:

1,56 palcový IPS LCD, 263 ppi

1,5 palcový LCD, 202 ppi 1,25 palcový LCD, 240 ppi 1,38 palcový LCD, 183 ppi
Vodotesnosť 5 ATM do 50 metrov, ISO standard 22810:2010 IP68 IP67 3 ATM do 30 metrov nie 5 ATM do 50 metrov
Výdrž batérie 18 hodín 4 dni 1,5 dňa 10 dní 5 dní 8 dní
GPS áno áno nie nie nie áno
Monitor tepu áno, optický áno, optický áno, optický áno, optický áno, optický áno, optický
LTE nie Classic: nie

Frontier: áno

nie nie nie nie
Bluetooth áno áno áno áno áno áno
Wi-Fi áno áno áno nie nie nie
NFC Áno, pre Apple Pay áno nie nie nie nie
Mikrofón áno áno Duálne digitálne mikrofóny áno nie nie
Softvér watchOS Tizen Android Wear PebbleOS Fitbit Garmin
Kompatibiltia iOS Android Android, iOS Android, iOS Android, iOS, Windows Android, iOS, Windows
Farby Príliš mnoho na uvedenie nie sú k dispozícii Púzdra: strieborné, čierne, zlaté

Remeň: koňaková koža, čierna koža, strieborná oceľ, zlatá oceľ, čierna oceľ

strieborná,

čierna,

zlatá

čierna/strieborná, modrá/strieborná,

slivková/strieborná,

slim ružová/zlatá

Čierna( s možnosťou zmeny remeňa v lávovej červenej a žltej farbe)
Výmena remeňa Áno, proprietárne Áno, štandardné 22 mm remene Áno, štandardné 22 mm remene Áno, štandardné 22 mm remene Áno, proprietárne áno
Cena 38 mm:

243 eur

42 mm:

270 eur

nie sú k dispozícii 270 eur 180 eur 181 eur 226 eur

Keďže v tabuľke je veľké množstvo informácii, rozoberme si to najdôležitejšie čo potrebujete pri kúpe vedieť.

Hardvér

Každé zariadenie má displej merajúci okolo 1,3 palca. Všetky smarthodinky majú dotykový displej (okrem Pebble Time 2), ale každý jeden je iný. Apple sa rozhodlo pre štvorcový OLED panel, Samsung okrúhly Super AMOLED a Motorola má stále okrúhly LCD displej.

Zatiaľ čo tieto tri zariadenia majú najčistejší a najjasnejší displej, majú zároveň najhoršiu výdrž batérie. Apple Watch vydržia na jedno nabitie okolo 18 hodín, Moto 360 vydrží 1,5 dňa (s občasným používaním) a Samsung Gear S3 má vydržať až 4 dni. Toto je niečo, čo by ste pri kúpe mali brať do úvahy.

Na rozdiel od predchádzajúcich spoločností, Pebble sa pri Pebble Time 2 rozhodlo pre klasický e-paper LCD displej za účelom úspory batérie. Nemá to najjasnejšie ani najvyššie rozlíšenie, batéria však vydrží až 10 dní na jedno nabitie. Fitbit Blaze má takisto LCD displej, no tento športtester má dotykový displej a na otvorenom priestranstve je ľahko čitateľný. Blaze vydržalo na jedno nabitie 5 dní.  Garmin vívovactive HR má komparatívny LCD displej s nízkym rozlíšením.  Na otvorenom priestranstve nie je ľahko čitateľný, vydrží však na jedno nabitie 8 dní.

Smarthodinky vs. Športtestery

Ako viete, Apple Watch 2, Moto 360, Samsung Gear S3 a Pebble Time 2 sú smarthodinky, zatiaľ čo FitBit Blaze a Garmin vívoactive HR športtestery. Toto však neznamená, že smarthodinky sú bez fitness funkcií a naopak, športtestery bez funkcií smarthodiniek. Treba však poznamenať, že prvé 4 zariadenia sú primárne smarthodinky, zatiaľ čo zvyšné 2 sú predovšetkým športtestery.

Výsledkom je, že od smarthodiniek môžete očakávať oveľa väčšie, produktívne zamerané rozhranie. Každé smarthodinky zvládnu niekoľko funkcií, ako zobrazovanie upozornení, kontrola hudby, udalosti v kalendári, hlasové povaly a ďalšie funkcie, ktoré zvládnu lepšie ako dnešné športtestery na trhu.

Blaze a vívoactive HR majú športové rozhranie. Obe zariadenia zvládnu veci ako upozornenia a kontrola hudby, nie sú však také intuitívne a pohodlné na použitie ako smarthodinky.

Pokiaľ hľadáte zariadenie, ktoré sa navzájom doplňuje so smartfónom, zvoľte si prvú kategóriu. Ak chcete zariadenie zamerané na meranie športových aktivít, bez komplexnej kontroly upozornení, hudby a iných funkcií, siahnite po športtesteroch.

Mätúce? V nasledujúcej tabuľke zistíte, čo jednotlivé zariadenia dokážu, čo sa týka fitness:

Apple Watch 2 Samsung gear S3 Motorola Moto 360 (2. generácia) Pebble Time 2 Fitbit Blaze Garmín vívoactive HR
Prejdené kroky áno áno áno áno áno áno
Prejdená vzdialenosť áno áno áno áno áno áno
Spálené kalórie áno áno áno áno áno áno
Prejdené schody nie áno áno nie je uveedené áno áno
Spánok áno, s aplikáciami 3. strán áno áno áno áno áno
Behanie áno áno áno áno áno áno
Bicyklovanie áno áno áno áno áno áno
Plávanie áno áno nie áno nie áno
Automatické rozoznávanie aktivity nie áno nie áno áno áno

Všetky zariadenia dokážu merať denné fyzické aktivity ako počet krokov, vzdialenosť, spálené kalórie a optický monitor tepu. Zmerajú i váš spánok.

Voľba pre športovcov

Pokiaľ však chcete skutočného spoločníka pri športovaní, mali by ste si zvoliť zariadenie so zabudovaným GPS. Apple Watch 2, Samsung Gear S3 Garmin vívoactive HR majú GPS funkciu, ktorá umožní počas dňa precízne meranie vzdialenosti spolu s vami zvolenými hodnotami. Je treba poznamenať, že pri GPS Blaze budete musieť svoj smartfón nosiť všade zo sebou.

Je oveľa viac faktorov ktoré musíte zvážiť, no toto sú práve tie základné, ktoré vás uvedú správnym smerom. Ktoré zariadenie zaujalo najviac vás?

zdroj: androidauthority.com, zdroj fotografií: androidauthority.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *