Veľký skok pre malý wearable. Hoci bol iPhone 7 najväčšou hviezdou na evente Apple, nešlo o jediné oznámenie. Miesto si zaslúžilo aj pokračovanie najpopulárnejších smarthodiniek na svete. Apple Watch 2. rady má lepšiu výdrž batérie ako predchodca a pridáva GPS čip pre viac funkcionality bez nutnosti zapojenia iPhone. Aký veľký rozdiel to však v skutočnosti prináša?

Dizajn

Žiadna veľká zmena v dizajne sa nekoná a 2. generácia vyzerá viac menej rovnako ako pôvodné Apple Watch. Už i tak to je skvelo vyzerajúce zariadenie. Obe zariadenia majú telo zložené z hliníku alebo nehrdzavejúcej ocele, hoci 2. rada ponúka možnosť keramickej výroby.

Na oboch zariadeniach je digitálna korunka na pravej strane a sú dostupné v rôznych remeňoch, vrátane športových možnostiach, kovoch, kože a viacerých farbách a štýloch.

Jedna signifikantná zmena by tu však bola – nová generácia je odolná voči vode do hĺbky 50 metroch, zatiaľ čo predchádzajúca bola odolná iba proti ošpliechaniu.

Displej

Veľký rozdiel je v jasnosti. Displej 2. rady má 1000 nitov, čo je 2x viac ako pôvodné Apple Watch. Faktom je, že ide o najjasnejší displej, aký kedy Apple využilo vo svojich produktoch.

Výkon a operačný systém

Dostávame sa k najväčšej zmene. Na začiatok, 2. rada je oveľa silnejšia s dvojjadrovým procesorom, vďaka ktorému je zariadenie o 50% rýchlejšie a GPU ponúka 2x taký výkon ako 1. generácia. Pôvodné Apple Watch sa vydajú opäť pod názvom Apple Watch Series 1 a budú obsahovať nový procesor. Novou unikátnosťou pre 2. radu je GPS čip, ktorý umožňuje monitorovanie behov a iných fyzických aktivít bez nutnosti zapojenia iPhone.

Toto predstavuje veľký krok a zapôsobí na ľudí, ktorý hľadajú fitness náramok. Oba Watch modely majú monitor srdečného tepu a niekoľko fitness tracking aplikácii, no oddelenie smarthodiniek od iPhone urobí zo zariadenia lepšieho partnera pri cvičení.

Žiaľ, úplne oddelenie nie je možné, keďže tu nie je nijaký celulárny čip, i tak je to však krok vpred.

V rámci operačného systému nedošlo k nijakej zmene, keďže obe generácie majú k dispozícii watchOS3 od výroby a originálne Apple Watch si budú môcť stiahnuť softvérovú aktualizáciu.

Nový operačný systém zo sebou prináša elegantné rozhranie a rozšírenú verziu kontrolného centra s viacerými prepnutiami, rýchlejším prepínaním ciferníku vylepšeniami v spravách a novou aplikáciou pomáhajúcou relaxovať.

Skutočná jediná výhoda spočíva v tom, že Apple Watch Series 2 budú aktualizované a podporované dlhšie.

Batéria

Zvláštne, ale batéria vôbec nebola spomenutá, čo asi znamená, že nejde o veľkú zmenu. Ak to tak bude, procesor sa postará o lepší výkon a nižšie využitie batérie.

Dátum vydania a cena

Apple Watch je dostupné v obchodoh už teraz a prepracovaná verzia s novým procesorom sa spustí spolu s Apple Watch 2. rady za cenu 300 eur. Apple Watch 2. generácia bude stáť rovnakú cenu, akú sa vydali smarthodinky minulý rok a to vo výške okolo 350 eur.

Predobjednávky na 1. a 2. sériu boli otvorené od 9. septembra a nové smarthodinky sú k dispozícií na predaj od 16. septembra.

zdroj: techradar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *