Pripravili sme pre vás seriál s detailnými informáciami o jednej z najdôležitejších súčiastok všetkých inteligentných hodiniek. Kedže sú Apple Watch jedny najpredávanejších hodiniek, prinášame vám podrobné informácie o Apple Watch batérii, jej parametre, výdrž, funkčnosť a porovnáme ju s tou najväčšou konkurenciou – Android Wear smarthodinkami.

V prvom článku sme vám ukázali výdrž batérie Apple Watch, ako sa vypočítava jej životnosť, testy výdrže batérie a čo sa deje s Apple Watch v šetriacom režime.

druhej časti sme vám ukázali veľkosť výdrže batérie pri Apple Watch 42mm, nabíjací čas batérie a to, či sa dá batéria Apple Watch vymeniť – plus príslušenstvo, ktoré zlepšuje výdrž batérie Apple Watch.

Výdrž batérie Apple Watch vs. Android Wear

Batéria Apple Watch nevydrží tak dlho ako väčšina hodiniek Android Wear – a to je strašné pre každého, kto zvažuje už tak zníženú kapacitu Google podporovanými hodinkami. Moto 360, Samsung Gear Live a LG G Watch majú výdrž okolo jedného dňa, plus mínus niekoľko hodín.  

A to myslíme deň ako 24 hodín – nie ako keď Apple povie “deň”. Sony Smartwatch 3, s ich väčšou 420 mAh batériou, vydržia na plné nabitie deň a pol. Je to skoro dvakrát toľko ako výdrž Apple Watch. LG G Watch R a Asus ZenWatch sú niekde medzi. Samozrejme, je to len o niečo lepšie ako batéria Apple Watch a stále nie dosť dobré pre hektický, notifikáciami nabitý život väčšiny ľudí.

Výdrž batérie Apple Watch vs. Pebble

Toto je miesto, kde Pebble porazí Apple Watch i všetky ostatné smart hodinky. Originálne Pebble, Pebble Steel a nový farebný e-paper Pabble Time vydržia až sedem dní.

Pebble Time Steel sľubujú až 10 dňovú výdrž batérie a to len pridaním zlomku milimetra do hrúbky. To už sa celkom oplatí. S výdržou batérie v pomere 7:1 a 10:1 môžu byť zaujímavou voľbou pre ľudí, ktorí zohľadňujú práve výdrž batérie.

Čo čaká Apple Watch batériu

Predajnosť Apple Watch zatiaľ naznačuje, že ich v budúcnosti budú nasledovať aj Apple Watch 2. Keď sa tak stane, výdrž batérie musí byť dlhšia ako súčasných 18 hodín. Výdrž batérie sa musí zvyšovať, zatiaľ čo cena musí ísť dole a to sa môže stať len pri väčších, efektívnejších batériách a úspornom softvéri.

Náramky výrobcov tretích strán fungujú na zápästí aj ako nabíjačky. Vo svojej súčasnej, i keď nie zrovna štýlovej podobe, by to však predsa mohol byť pre Apple dobrý nápad na neskôr. Zaujímavé sú jedinečné dobíjacie metódy prototypu Samsungu Simband. Tieto koncepty majú svoj význam.

Verdikt:

Apple Watch sú dobré, hodia sa však na zápästie najmä ľuďom, ktorí ešte nemajú skúsenosti s inteligentnými hodinkami a zároveň vlastnia iPhone.

Pre:

  • štýlový dizajn
  • inteligentné rozhranie
  • dve veľkosti

Proti:

  • drahé na každej cenovej úrovni
  • životnosť batérie len jeden deň
  • chýba veľa kľúčových aplikácii

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *