Pripravili sme pre vás seriál s detailnými informáciami o jednej z najdôležitejších súčiastok všetkých inteligentných hodiniek. Kedže sú Apple Watch jedny najpredávanejších hodiniek, prinášame vám podrobné informácie o Apple Watch batérii, jej parametre, výdrž, funkčnosť a porovnáme ju s tou najväčšou konkurenciou – Android Wear smarthodinkami.

V prvom článku sme vám ukázali výdrž batérie Apple Watch, ako sa vypočítava životnosť batérie Apple Watch, testy výdrže batérie Apple Watch a čo sa deje s Apple Watch v šetriacom režime.

Apple Watch 42mm veľkosť výdrže batérie

Veľkosť baterky Apple Watch je 205 mAh pri 38mm verzii. Pre väčšiu 42mm verziu hodiniek nie je kapacita batérie konkretizovaná – teda iba pokiaľ niekto odvážny (alebo niekto, kto si môže dovoliť zaplatiť dvojnásobnú cenu) nevyvráti opak.

Dovtedy platí, že batéria je rovnaká vo všetkých verziách – od základnej hliníkovej Sport, cez drahšiu z nehrdzavejúcej ocele, až po neskutočne drahú zlatú edíciu.

Aj keď, väčšie 42mm Apple Watch majú väčšiu baterku, ako menšia 38mm verzia. Táto skutočnosť a väčšia dotyková obrazovka z nich preto robia lepšiu možnosť pre väčšinu ľudí.

Nabíjací čas Apple Watch

Tak ako rýchlo sa Apple Watch vybijú, tak rýchlo resp. ešte rýchlejšie sa aj nabijú – to vďaka indukčnej nabíjačke MagSafe, ktorá je súčasťou balenia. Podľa oficiálnych testov Apple trvá nabitie smart hodiniek na 80% 1,5 hodiny a plné nabitie na 100% trvá 2,5 hodiny. To je zhruba toľko ako pri ostatných smart hodinkách. To si však nevšimnete počas noci, ale skôr cez deňm ak vám baterka odíde už počas dňa.

Dá sa Apple Watch batéria vymeniť?

Apple Watch nie sú ako smartphone určený k tomu, aby sa upgradoval každý rok alebo dva a preto je dôležité, aby sa dala batéria vymeniť. Výmena batérie Apple Watch síce nie je taká ľahká ako pri klasických hodinkách, vstavaná batéria však môže byť nahradená novou od Apple za zatiaľ neznámu cenu.

Dobrou správou je, že táto výrobcom-vymeniteľná batéria by mala údajne vydržať tri roky, kým budete musieť znovu vyhľadať pomoc géniov z Apple. Pozrime sa, ako sa jej darí v porovnaní s jeho hlavnými súpermi Android Wear a Pebble Watch.

Príslušenstvo, ktoré zlepšuje výdrž batérie Apple Watch

Podnikavý vynálezcovia už vymýšľajú spôsoby, ako zvýšiť životnosť batérie s nabíjačkami na zápästie, ktoré sa už dajú predobjednať. Ale pozor – extra výdrž však ide na na vrub inej veci, a to štýlu!

Aj keď nevkusný Wipowerband a iba o niečo lepšie vyzerajúci náramok od Reserve, zdvojnásobia životnosť batérie a cena Apple Watch sa tak zdá byť o to viac poburujúca. Navyše je zatiaľ ťažké povedať, či aj všetky zabudované senzory budú s týmito doplnkami správne fungovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *