Tajwanské dodávateľské spoločnosti prezradili informácie o  tretej generácií Apple Watch, ktorá bude predstavené v roku 2017. Podľa týchto informácií Apple pracuje na Micro LED displeji. Tieto hodinky sú naplánované na druhú polovicu budúceho roku. Spoločnosť Apple kúpila vývojársku spoločnosť LuxVue Technology, ktorá sa už viac ako dva roky venuje vývoju Micro LED displejov.

Micro LED displej

Počas roka 2015, Apple vybudoval továreň v Tajwane pre LuxVue. V tejto továrni sa Apple snažíť dotiahnúť túto novú technológiu výroby.  Micro LED displeje bežia od 1 mikrónu po 100 mikrónov. Náklady potrebné na výrobu takéhoto displeja pre Apple Watch je o niečo drahšia ako súčasné OLED panely. Micro LED displeje sú efektívnejšie vo využívaní dostupnej elektrickej energie.

Keďže plány hovoria o roku 2017, znamená to, že ju určite neuvidíme v druhej generácií Apple Watch. Druhá generácia by mala byť predstavená do konca tohto roka. Apple vidí v veľký potenciál vo svojich smarthodiniek. Spoločnosť predstavila nový operačný systém watchOS 3, ktorý bude disponovať nezávislými aplikáciami, ktoré tak odstrihnú váš iPhone od vašich inteligentných hodiniek. S novou aktualizáciou budete môcť odpovedať na správy pomocou písania písmen na displej. Okrem toho prestavili aj SOS funkciu, ktorá po odpočítaní troch sekúnd zavolá pomoc.

Podľa najnovších správ Apple plánuje vyrobiť 2 milióny kusov za mesiac. Kedže v iPhonoch už revolučnej inovácie nie je s novými verziami veľmi vidieť, veríme, že sa Apple zameria na smarthodinky, keďže sme ešte len na začiatku éry smarthodiniek. Dôkazom sú aj plány použiť Micro LED displej v tretej generácií Apple Watch.

zdroj: phonearena.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *