Pri vydaní bolo jasné, že Apple Watch 2 sa so zabudovaným GPS, vodotesnosťou a špeciálnou edíciou Nike Plus zameriavajú na nadšencov fitness. Je tu zopár funkcií, ktoré 2. generácii chýbajú, no podľa zdrojov Apple pracuje na niekoľkých aplikáciách. Tie umožnia rozšíriť využitie smarthodiniek na fitness trhu. Apple Watch spánok merať nevedia. Preto jednou z týchto zmien je zahrnutie aplikácie, ktorá sleduje návyky spania. Okrem toho Apple pripravuje aplikáciu, ktorá používa údaje z monitorovania tepu na analýzu úrovne fitness aktivít.

Tieto aplikácie by využili hardvér, ktorý už na Apple Watch 2 je, ako je monitor tepu, ktorý však neposkytuje analýzu údajov. Nie je isté kedy tieto prídavky na Apple Watch prídu, no dlhšia životnosť batérie bude pre meranie spánku nevyhnutná.

S pridaním týchto aplikácii budú smarthodinky oveľa viac, než len prídavok pre iPhone. Podľa uvedených zdrojov je ultimátnym cieľom vytvoriť z Apple Watch zariadenie, ktoré sa môže použiť ako diagnostický nástroj. Využiť by ho mohli doktori, pacienti a nemocnice na zdieľanie dát a zlepšenie kvality zdravotníctva.
zdroj: techradar.com

1 komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *