Podľa spoločnosti Apple sú ich smarthodinky najosobnejším zariadením, aké kedy vydali. Minimálne jeden muž s tým môže na 100 percent súhlasiť. Časopis Sun zverejnil príbeh Dennisa Anselma z Alberty v Kanade. Keď pred domom opravoval plot, zrazu pocítil veľkú slabosť – ako keby ho z ničoho nič chytila chrípka. Kvôli tejto náhlej slabosti si Dennis skontroloval svoj srdcový tep snímaný na jeho Apple Watch a ostal veľmi prekvapený. Jeho srdcový tep vyskočil z bežných 60 úderov za minútu na takmer 210 úderov za minútu.

Zavolal si záchranárov, ktorí mu povedali, že dostal srdcový infarkt. Okamžite ho zobrali do nemocnice, kde ho vyšetrili a predišli druhému infarktu, ktorý mohol byť smrteľný:

Keď prišli ku mne, zistili, že som dostal infarkt a odviezli ma do nemocnice. Vyčistili blokovanie, aby som nedostal ďalší infarkt. Povedali mi, že ak by som sa vrátil domov a šiel spať – ako to robí veľa ľudí – dostal by som druhý infarkt, oveľa vážnejší a uprostred noci. Tie druhé infarkty sú tie, ktoré zabíjajú ľudí. Toto je žiaľ bežný problém.

Dennis si svoje Apple Watch ešte viac zamiloval a napriek tomu, že je zberateľom klasických hodiniek, tvrdí, že iné ako svoje Apple hodinky odvtedy na ruke nemal.

Toto nie je prvý krát, kedy smarthodinky od Applu zachránili život. V septembri minulého roku len 17 ročnému chlapcovi zlyhalo srdce, pečeň a obličky. Našťastie mu smarthodinky ukázali zakcelerovaný srdcový tep a tak ho upozornili, že asi niečo nie je v poriadku.

Smarthodinky sú zariadenie, ktoré môžete mať neustále pri sebe a ktoré tak môže mať neustály prehľad o vašom zdravotnom stave. Toto je cesta, ktorou by sa mali výrobcovia nositeľných zariadení vydať. Vylepšiť technológie na monitorovanie zdravotného stavu a tým zachrániť ešte viac životov. Už bežné moduly na meranie tepovej frekvencie sú čím ďalej tým menšie a tak ostáva viac miesta na iné moduly, ktoré budú môcť monitorovať iné životné funkcie.

zdroj: iphonehacks.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *