Apple WatchOS3 aktualizácia predstavuje vysoko očakávané osvieženie pre Apple Watch, ktoré doposiaľ fungovali na watchOS 2. Nový firmware prináša vyššiu rýchlosť spolu s novými funkciami prepojenými s iOS 10. Celkovo predstavuje pre spoločnosť dobrý krok do budúcna.

Dátum vydania

Apple WatchOS 3 je momentálne k dispozícii a je možné ho stiahnuť spolu s IOS 10. Pôvodne mal byť dátum vydania 22. septembra, ale skôr je predsa len lepšie ako neskôr. Pokiaľ rozmýšľaš nad kúpou Apple Watch 1. alebo 2.generácie, Apple WatchOS 3 v nich už bude k dispozícii okamžite.

Funkcie

Veľká aktualizácia prišla v zrýchlení celkového systému, ktorý je rýchlejší ako kedykoľvek predtým. Apple chce, aby aplikácie reagovali okamžite a aby sme mali potrebné informácie k dostupnosti ihneď. Už žiadne čakanie na reagovanie aplikácií od vývojárov z 3. strany. Aplikácie nahrávajú informácie v pozadí a niektoré sú dokonca o 7x rýchlejšie ako watchOS 2.

Nové menu obsahuje záložku, ktorá umožní prístup k obľúbeným aplikáciam rýchlejšie a pohodlnejšie. V záložke sa dokáže uložiť 10 najobľúbenejších aplikácii. Prístup k nej je zabudovaný pomocou bočného tlačidla.

Riadiace centrum a SOS

Riadiace centrum sa v Apple WatchOS 3 rozšírilo. Je tu zoznam 6 možností – percento batérie, režim lietadlo, tichý režim, mód nerušenia, Find My iphone, uzamknutie smartwatch a Airplay. Je to dobré, že sú všetky pokope a nie oddelene ako tomu bolo predtým.

Funkcia SOS slúži na privolanie tiesňovej linky pomocou stlačenia bočného tlačidla (toho istého, kde sa smartwatch i vypínajú). Tiesňová linka sa zavolá prostredníctvom pripojeného iPhone alebo WiFi, ak iPhone nie je pripojený. SOS funguje na celom svete.

SOS je zároveň prepojené s Medical ID, ktoré uchováva všetky potrebné lekárske údaje.

Aktivita

Aplikácia určená na fyzickú aktivitu takisto dostane svoju aktualizáciu. Výhoda oproti konkurencii budú tzv. zdieľané aktivity, kedy sa športové údaje budú môcť zdieľať medzi rodinou a priateľmi.

Aktivita podporuje tentokrát i vozíčkarov. Pre zaujímavosť, notifikácia „time to stand“, sa v tomto prípade zmení na „time to roll“, rovnako ako aj špecifikácia workout módov v aplikácii.

Dýchanie

Breathe je nová aplikácia, ktorá má za cieľ uvoľniť ľudí pomocou rôznych dýchacích cvičení. Je možné nastaviť si vlastné upozornenia a cvičenia sú dlhé od 1 až 5 minút.

Správy

Spôsob ako odpovedať na správy sa zjednodušil a dajú sa využívať skratky pre hlasové správy a emoji. Je tu aj nová funkcia s názvom Scribble, ktorá umožní napísať na smarthodinkách písmená, ktoré sa spoja do slova. Aplikácia bude fungovať vo viacerých jazykoch.

Ciferníky

Na zmenu vzhľadu ciferníka stačí obyčajné potiahnutie smerom vpravo alebo vľavo. Takisto sa vzhľady dajú upravovať a je možné prideliť im  rôzne funkcie, ako napr. stav počasia.

A ako bonus prichádza na Apple Watch Minnie Mouse s cieľom pridať sa k populárnemu vzhľadu ciferníka Mickey Mouse. Postavička bude navyše po priťuknutí môcť hovoriť čas.

1 komentár

  • Recenzia Apple Watch 2 - krok správnym smerom - mojesmarthodinky.sk

    19. októbra 2016 - 12:20

    […] Apple splnilo svoj sľub a kontinuálne pridáva aktualizácie ku svojmu firmware. V poslednej aktualizácií došlo k pridaniu veľkého množstva funkcií a k zlepšeniu – pridali sa napr. aplikácie Breathe alebo SOS Emergency. Viac o operačnom systéme WatchOS 3 si môžete prečítať v našom článku. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *