Nové technológie sú čím ďalej tým menšie. LG Innotek a ich ďalšia pobočka, známa výrobou kamerových modulov, predstavila nový ultra-tenký bio senzor. Tento modul je určený pre nositeľné zariadenia. Jeho hrúbka je len 1 mm (slovom: jeden milimeter). V tomto malinkom balení LG skrylo bio senzor, ktorý dokáže zmerať tep srdca, okysličenosť krvi a úroveň stresu. Okrem toho, spoločnosť LG tvrdí, že sa im spolu s veľkosťou podarilo znížiť spotrebu energie a zvýšiť presnosť:

Module konzumuje menej energie pri ultra-tenkej veľkosti. Vo vnútri zlato potiahnutej dosky je maximalizovaná efektivita minimalizovaním LED svetla, ktoré je absorbované. S týmto modulom dokážeme zvýšiť silu biometrických signálov o 30%. Vďaka tomu potrebujete menej energie na presne detekovanie biometrických signálov. Spotreba batéria je znížená o 20% v porovnaní s existujúcimi modulmi.

LG Innotek tvrdí, že nepresnosť pri meraní tepovej frekvencie pri cvičení je plus mínus 5 úderov za minútu. Keď to porovnáme so súčasnými modulmi, ktoré majú nepresnosť plus mínus 8 úderov, tak je veľmi dobré zlepšenie. Ultra-tenký dizajn zaručuje viac miesta pre iné senzory alebo batériu. Je jasné, že technologický pokrok nezastavíme a už teraz sa tešíme čo nám prinesie zajtra.

zdroj: androidcentral.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *