Koncept modulárneho smart telefónu ukázal svetu pred pár rokmi dizajnér Dave Hakkens. Spoločnosť Motorola sa ním inšpirovala a vytvorila Project Ara. Tento projekt nakoniec prevzala spoločnosť Google, ktorá je pevne rozhodnutá dotiahnuť ho do konca. Idea modulárnych smart zariadení sa rozšírila aj na iné trhy. Minulý rok „BLOCKS“ spustil kampaň na Kickstarteri, ktorej cieľom bolo vytvoriť modulárne smarthodinky. Musíme povedať, že táto kampaň mala obrovský úspech a dnes tieto modulárne smarthodinky stoja pred dverami masovej výroby.

BLOCKS modulárne smarthodinky

Podobne ako Project Ara, aj BLOCKS modulárne smarthodinky sa skladajú z hlavného modulu, ktorý nie je možné upravovať. Základný modul obsahuje 1.39 palcový okrúhly AMOLED displej s rozlíšením 400 x 400 pixelov, Qualcomm Snapdragon Wear 2100 chipset, 512 MB RAM, 4 GB vnútornej pamäte a 300 mAh batériu. Modul tiež obsahuje Bluetooth 4.1 a WiFi 802.11 b/g/n, gyroskop, akcelerometer, vibračný motor a mikrofón. Dá sa konštatovať, že základný modul obsahuje všetky potrebné komponenty aby boli smarthodinky plne funkčné a neodlišovali sa od bežných smarthodiniek.

Zaujímavé na BLOCKS je to, že tento základný modul môžete pripojiť k remienku, ktorý sa skladá z viacerých modulov. Tieto moduly spolu tvoria prispôsobiteľný remienok. Dostupné je veľké množstvo rôznych modulov, ako napríklad merač tepu, blesk, GPS modul, extra batéria, barometer a programovateľné tlačidlo. Predstavte si, že zapojíte niekoľko modulov s extra batériou naraz, takto by ste dostali pozoruhodne vysokú výdrž smarthodiniek. Okrem týchto modulov, ktoré budú dostupné pri predstavení, BLOCKS plánuje predstaviť aj modul na SIM kartu, skener odtlačkov prstov, monitor teploty tela a úrovne stresu, ECG modul, NFC modul atď. Podľa výrobcu budú ľudia s malým zápästím schopní spojiť až 4 moduly a ľudia s väčším zápästím spoja až 5 modulov.

BLOCKS nebudú bežať na Android Wear, ale namiesto toho sa spoľahnú na upravenú verziu Android 6.0 Marshmallow s podporou monitorovania aktivít, hlasového ovládania, ciferníkov a notifikácií od pripojeného smart telefónu.

BLOCKS je momentálne v testovacej fáze finálneho produktu pre masovú výrobu a očakáva, že sa zariadenia začnú posielať podporovateľom už túto jeseň. Oficiálne video nižšie vám ukáže, ako by mohol finálny produkt vyzerať. Ak vás tieto smarthodinky zaujali, potom by ste mali kliknúť na ich web a predobjednať si ich za cenu 330 dolárov.

zdroj: androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *