Smarthodinky s Androidom Wear už vyrába väčšina známych výrobcov elektroniky. Teraz sú na rade Číňania – konkrétne Bluboo s ich novinkou Xwatch. Dnes sa hodinky ukazujú znova, s dátumom vydania a novými fotografiami. Tieto smarthodinky nás zaujali najmä preto, lebo budú cenovo veľmi dostupné, oproti smarthodinkám s Android Wear, ktoré sú na trhu už nejaký ten čas.

Hardvérovo sa Bluboo Xwatch môžu porovnávať s dnešnými top výrobcami Android Wear hodiniek, ako napríklad Motorolou alebo LG. Tieto smarthodinky disponujú štandardným 1,3-palcovým displejom, 512 MB RAM a 4 GB vnútornou pamäťou. Napájané budú 480 mAh batériou a poháňať ich bude dvojjadrový procesor od Mediatek, MT2601 (2 jadrá, 1,2 GHz). Okrem toho budú disponovať aj GPS, barometrom, kardiotachometrom, výškomerom.  To všetko sa výrobcovi podarilo uložiť do 9,8 mm hrubého kovového tela, vďaka čomu sú Bluboo Xwatch tenšie ako napríklad Motorola Moto 360 či Apple Watch.

Podľa dostupných informácií priamo zo spoločnosti, smarthodinky Bluboo Xwatch prídu na trh niekedy vo februári budúceho roku.

Z fotiek môžeme usúdiť, že na hodinkách budú 4 hardvérové tlačidlá. Podľa všetkého bude na výber niekoľko farebných variantov. Bluboo Xwatch budú dostupné pre zákazníkov po celom svete, pretože spoločnosť využíva čínskych predajcov, ktorí doručujú do celého sveta. Cena ešte nebola upresnená, ale kedže sa jedná o čínskeho výrobcu, predpokladáme že cena zariadenia by nemala prekročiť 50 eur.

zdroj: fonyzciny.sk, androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *