Japonský výrobca hodiniek pripravuje tento kúsok na koniec tohto roka v decembri. Spoločnosť plánuje predať 3 000 kusov s cenou 80,000 yenov, čo predstavuje sumu okolo €703 eur. Počet predobjednávok je však v súčasnosti už trojnásobný. Solárne poháňaných hodiniek je na trhu veľmi málo, čo je celkom i prekvapenie, keďže batéria bežných inteligentných hodiniek nemá veľkú výdrž a je potrebné nabíjať ju každý deň.

Ako nápad to znie super, no integrovanie solárnych panelov, ktoré sú relatívne veľké do zariadenia od ktorého sa vyžaduje maximálna kompaktnosť bude veľká výzva. Pokiaľ sa však Citizenu túto výzvu podarí splniť, ich popularita náramne vzrastie.

Čo sa týka samostatného zariadenia, smarthodinky poskytnú svojim používateľom 10 funkcií vrátane prichádzajúcich hovorov, textových správ, emailov, automatickú zmenu času v rozdielnych časových pásmach a funkciu find-my-phone. Zatiaľ ešte nie je jasné, aký bude dizajn – pôjde o LCD/OLED panel zobrazujúci čas, či tradičný analógový displej? Experti sa zhodujú na tom, že smartwatch nebudú obsahovať niekoľko moderných funkcií, ktoré dnešná technológia umožňuje – meranie srdečného tepu, krokomer alebo monitor aktivít. Namiesto toho budú sledovať japonský trend zameriavajúci sa predovšetkým na kvalitu a následne na niektoré smart funkcie.

V súčasnosti sú totiž k dispozícii dva štýly smartwatch. Prvé sa zameriavajú na časť „smart“ a tie druhé práve na časť „watch“. Japonskí výrobcovia sa doposiaľ sústredia na druhý štýl. Keďže pôjde o inteligentné hodinky poháňané solárnymi panelmi, je prirodzené očakávať, že hodinky nebudú obsahovať niektoré funkcie, ktoré by redukovali výdrž batérie. Aj toto je cesta, ako dosiahnuť vyššiu výdrž hodiniek.

Máme niečo málo cez tri mesiace, kým Citizen predstaví svoj produkt, preto je ťažké povedať, kde budú kompromisy. Predaj smartwatch v Japonsku je relatívne nízky a tento model by potenciálne mohol túto štatistiku zvýšiť. Ako priaznivec smartwatch a ekológie nadšene očakávam viac detailov ako dostupnosť, kompatibilitu zariadenia a potvrdené špecifikácie. Dovtedy nám ostáva iba čakať.

zdroj: androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *