ASUS Zen Watch 3 bude prvé zariadenie Android Wear 2.0, ktoré sa dočká svojho vydania (druhé zariadenie, LG Watch Urbane 2nd Edition LTE bolo zbabrané) a zároveň i prvé oválne zariadenie od ASUS. Predchádzajúce dve ZenWatch mali displej hranatý.

Spoločnosť sa však nerozhodla vyrobiť len obyčajné smarthodinky, ktoré zapadnú medzi ostatné zariadenia na trhu. ZenWatch 3 rozširuje schopnosti Android Wear 2.0 s 3 športovými tlačidlami. Stredné hlavné tlačidlo má rovnakú funkciu ako predtým, vrchným tlačidlom sa môže otvoriť požadovaná nastavená aplikácia a čo sa týka spodného..oficiálne nevieme. Ak však pôjde o ten istý princíp ako malo mať LG, tak pôjde o tlačidlo určené na uzamykanie fitness aplikácie ZenFit. Tieto tri tlačidlá sú jedinou časťou zariadenia, ktoré vyzerá lacno. Materiálovo a dizajnovo totiž nijako neoslnia.
Nie všetky tradície sú však zrušené – na zadnej časťi ZenWatch 3 je vyrytý vzor ASUS spolu s kvartetom nabíjacích konektorov. Čo sa týka nabíjania, ASUS ponúkne vlastnú verziu nabíjania s názvom „HyperCharge“, ktoré nabije smarthodinky za 15 minút na 60 %. Spoločnosť takisto ponúkne kompaktný balík batérii pre nabíjanie počas pohybu. Stačí priložiť jednu batériu na zadnú časť a okamžite sa dobije 40 % kapacity.

Plášť hodiniek je s certifikátom IP67 odolný voči vode a bude k dispozícii v červeno-bronzovej, striebornej a ružovo-zlatej farbe, pričom pri všetkých bude možnosť koženého alebo gumenného remeňa. Remienky sú pre ZenWatch 3 vyrábané osobitne, za účelom dosiahnutia čistého ševu medzi hodinkami a remeňom, čo je síce pekné, ale znamená to, že na remene od ostatných firiem môžete zabudnúť.
Displej na Asus ZenWatch 3 vyzerá ostro a sýto, pričom ponúka automatické nastavenie jasnosti bez nutnosti mať senzor viditeľnej jasnosti okolia. ASUS moc neprezradil, aký hardvér bude poháňať ZenWatch3, potvrdilo iba to, že bude mať procesor Snapdragon Wear 2100.

Ostatné detaily toho tiež moc neprezrádzajú – poznáme cenu pre Európu v hodnote €229 eur. Zvyšné o životnosti batérie, dátumu vydania a dodatočných remeňoch sú stále neznáme. Zatiaľ sa však ľuďom páčilo všetko, čo Asus ZenWatch 3 o sebe odhalili.

zdroj: androidcentral.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *