Pokiaľ ste mali niekedy možnosť hrať sa s Echo od Amazonu, tak viete, že Alexa je celkom pútavý osobný asistent. Je tu však jeden problém – vaše Echo ostáva vždy trčať doma. S CoWatch však môžete ovládať Alexa na diaľku.

CoWatch nevyrobil Amazon ale spoločnosť iMCO, ktorej Amazon dal povolenie na prepojenie smarthodiniek s ich osobným asistentom. Zariadenie je momentálne na predaj a stojí 279 dolárov (okolo 250 eur).

CoWatch

CoWatch pozostáva z nehrdzavejúcej ocele a má Super AMOLED displej s rozlíšením 400×400. Dvojjadrový procesor Ingenic je poháňaný 1 GB operačnej pamäte RAM s úložným priestorom v pôsobivej veľkosti 8GB. Hoci plášť týchto smarthodiniek z nehrdzavejúcej ocele vyzerá hrubo a ťažko, v skutočnosti sú na zápästí pomerne ľahké. iMCO tvrdí, že batéria vydrží na jedno nabitie 32 hodín. Nejde o Android zariadenie, smarthodinky poháňa operačný systém založený na Lollipop firmware, ktorý v súčasnosti vyvíja Cronologics.

Toto zariadenie má všetko, čo sa dá očakávať od moderných smarthodiniek – Bluetooth, Wi-Fi, monitorovanie činnosti srdca, aplikácie od tretích strán a podobne. Je kompatibilné s ostatnými Android a iOS zariadeniami. Skutočnou konkurenčnou výhodou je prepojenie s Alexa, na výber je z množstva štýlov, farieb a remeňov.

Čo si myslíte o tomto druhu smarthodiniek? Máte doma zariadenie s Alexa?

zdroj: androidauthority.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *