Druhá generácia Apple Watch musí prekvapiť. Informácie o nej si spoločnosť Apple stráži veľmi dobre. Niet sa čomu čudovať, každý ich produkt spôsobil revolúciu v technologickom priemysle. Okrem toho, je to aj skvelá marketingová kampaň. S prvou generáciou to nebolo inak. Všetci očakávali okrúhle hodinky, ktoré mali sledovať trend smartwatch. Apple však opäť prekvapil, pričom do poslednej chvíle nikto netušil akú revolúciu ich smarthodinky spôsobia. Teraz sme všetci zvedavý na ich pokračovanie a opäť si Apple dáva záležať na ustrážení všetkých tajomstiev. A tak na konečnú podobu a funkcie si musíme počkať do oficiálneho predstavenia. Pre netrpezlivých však píšeme tento článok, v ktorom vám prezradíme niekoľko zásadných klebiet o druhej generácií Apple Watch.

Marec

Podľa “Commercial Times” sa začali prípravy na výrobu Apple Watch 2. Čo by znamenalo, že sa tieto smarthodinky predstavia už v marci. Čo len potvrdzuje slová Barryho Lama, predsedu predstavenstva spoločnosti Quanta, ktorá je dlhoročný zmluvný výrobca Apple produktov. On predpokladá, že Apple predstaví nový smartwatch na svojom evente už začiatkom jari.

No podľa najnovších správ, už ani toto nie je pravda. Event, ktorý sa bude konať začiatkom jari bude venovaný Macom a tak si na Apple Watch budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať. Ak teda nové hodinky nebudú oznámené na jar, potom môžu byť predstavené v septembri spolu s iPhone 7, čím by došlo k 18-mesačnému cyklu.

Senzory

Apple sa zameriava na zdravie, o čom hovorí aj fakt, že rozširuje svoj developérsky tím. Experti na dizajn zdravotných senzorov, softvéru pre ultrazvuky a fyziologický rozvoj sa pripojili k tímu, čo môže znamenať zlepšenie už existujúcich/dostupných senzorov a dokonca aj predstavenie nových. Prišiel Apple na to ako uskutočniť neinvazívny diabetický test? Vyvinuli senzor na meranie tlaku a obsahu kyslíka v krvi?

Tenšie

Apple naďalej pokračuje v hľadaní nových produkčných procesoch a vývoji dizajnu komponentov. Ich dodávatelia vyvíjajú tenšie OLED displeje pre mobilné zariadenia, ktoré by znamenali tenšie produkty bez rôznych kompromisov…

Životnosť batérie

Je možné, že každý štvorcový milimeter priestoru vytvorený tenším displejom využijú na väčšiu batériu, ktorá predĺži výdrž smarthodiniek.

Materiály

Existujú potvrdené správy o tom, že Apple použije v niektorých svojich nových modeloch nové prémiové materiály ako napríklad titán, volfrám, paládium a platina.

Vodotesnosť

Vodotesnosť smarthodiniek, je jednou z najužitočnejších vecí smarthodiniek, najmä keď sa jedná o nepretržité meranie životných funkcií. Okrem toho si predstavte, že sa pôjdete potápať so svojimi Apple Watch hodinkami a potom pomocou FaceTime uskutočníte hovor z koralového útesu. Okrem toho meranie plávania, môže byť celkom dobrá konkurenčná výhoda.

FaceTime kamera

Magazín AppAdvice špekuluje o tom, že druhá generácia bude disponovať FaceTime kamerou (zvuk a video). Toto je jedna z vecí, ktorú budú mať majitelia druhej generácie Apple Watch skôr ako majitelia Android Wear zariadení, ale iba v prípade, že budú predstavené na jar. Huawei síce testuje podobnú funkciu, zatiaľ však nie je známe, kedy bude aktualizácia dostupná.

Bez pripojenia na telefón

Obmedzenia batérie robia ťažším spraviť smarthodinky nezávislé od iPhonu, vzhľadom na výpočtovú rýchlosť procesorov a ich hlad po energií. Okrem toho aj neustále pripojenie k sieti vie poriadne ukrojiť zo života batérie. Napriek tomu Apple vyvíja nový Wi-Fi čip, ktorý bude schopný zvládnuť FaceTime, úlohy, emaily a správy len pomocou Wi-Fi pripojenia a bez pomoci vášho iPhonu.

SIM karta

Podľa Arcuriho, analytika Cowen and Co., Apple Watch 2 nebudú potrebovať iPhone pre plnú konektivitu, no určite nebudú disponovať SIM kartou. Aby sme uskutočnili hovor, tak aj naďalej si budeme musieť vyberať svoj iPhone z vrecka.

Rýchlosť

Apple Watch 2 asi budú disponovať novým Apple S2 čipom. S1 procesor bol skonštruovaný 28-nanometrovým procesom, no spoločnosť asi prejde na 14-nanometrový proces. S1 tiež disponovali Wi-Fi modulom od spoločnosti Broadcom, ktorý bude dostupný aj v novej verzií v S2 procesore.

GPS

GPS vyzerá ako špekulácia, ale prečo by tam nemal byť? Prečo by sme mali vždy nosiť so sebou iPhone a smarthodinky, ak si chceme presne zmerať svoju pozíciu pri behaní alebo turistike? Žiaľ, viacerí komentátori neočakávajú GPS v druhej generácií.

Bezdrôtové nabíjanie

Apple Watch už teraz podporuje bezdrôtové nabíjanie – akékoľvek zlepšenie v tomto sa určite objaví vo všetkých budúcich Apple zariadeniach.

Viaceré zariadenia naraz

Spoločnosť prednedávnom potvrdila funkciu podpory viacerých Apple Watch pripojených k jednému iPhonu. Môže to znamenať, že majú plány vytvoriť aplikácie a služby pre tímy?

Väčšie

Spoločnosť prezentuje Apple Watch ako šikovné a krásne príslušenstvo. Prvá generácia bola dostupná iba v dvoch veľkostiach. Bude druhá generácia dostupná vo viacerých veľkostiach alebo tvaroch? Podľa viacerých správ z Južnej Kórei asi nie.

Financovanie

John Feland, analytik Argus Insights, špekuluje nad tým, že Apple predstaví schému mesačného financovania kúpy Apple Watch. Niečo podobné už existuje v podobe iPhone Upgrade Program. Tieto programy financovania určite nebudú dostupné na Slovensku.

Inteligentné remienky

Podľa portálu Wearables budú nové Apple Watch disponovať inteligentnými remienkami, ktoré budú obsahovať slot pre SIM kartu, alebo dodatočnú batériu. Apple si tiež patentoval notifikačný remienok, ktorý prinesie dodatočné notifikácie na váše zápästie.

Nové farby

Určite sa na to môžeme tešiť.

Vzhľad

Asi najväčšia špekulácia zo všetkých je, že druhá generácia Apple Watch bude disponovať okrúhlym displejom. Viacerí analytici sa zhodli, že na okrúhli displej na Apple Watch si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.

zdroj: computerworld.combuzzfeed.comdigitimes.compocketnow.comappadvice.com9to5mac.comidodnwloadblog.com

4 komentáre

 • V roku 2015 Apple predal viac ako 9 miliónov kusov svojich smarthodiniek - mojesmarthodinky.sk

  26. januára 2016 - 7:23

  […] Apple Watch prišli do predaja v apríli 2015 a povráva sa, že druhá generácia modelu bude samostatné zariadenie, ktoré nebudete musieť párovať so svojím mobilným telefónom. To znamená podporu 4G LTE pripojenia a vstavaný modem, čo je pomerne veľká vec. Apple by malo prísť s druhou generáciou už v Marci. […]

 • Predaje Apple Watch dosiahli viac ako 9 miliónov kusov

  21. februára 2016 - 20:09

  […] Apple Watch prišli do predaja v apríli 2015 a povráva sa, že druhá generácia modelu bude samostatné zariadenie, ktoré nebudete musieť párovať so svojím mobilným telefónom. To znamená podporu 4G LTE pripojenia a vstavaný modem, čo je pomerne veľká vec. Apple by malo prísť s druhou generáciou už v Marci. […]

 • Tenšie Apple Watch môžu zažiť svoj debut na WWDC v júny

  11. apríla 2016 - 7:58

  […] Suma sumárum – myslíme si, že Apple predstaví svoje očakávané Apple Watch 2 v júni na WWDC. Už teraz sme všetci netrpezliví a tak si v našom článku zopakujme všetky špekulácie o druhej generácii Apple Watch. […]

 • 60% užívateľov sa rozhodlo, že kúpa Apple Watch 2 budé sprvána

  13. apríla 2016 - 7:28

  […] V pondelok sme vám povedali, že tenšie Apple Watch (od 20 do 40 % v porovnaní so súčasným modelom) môžu byť predstavené už počas WWDC v júni. Okrem tenšieho dizajnu môže Apple Watch 2 disponovať FaceTime kamerou, ponúknuť dlhšiu životnosť batérie a dokonca možno fungovať ako samostatné zariadenie. Ak by to bola pravda, potom by druhá generácia smarthodiniek od Apple bola schopná uskutočniť telefonický hovor z vášho zápästia a prijímať notifikácie bez nutnosti spárovania s vašim iPhonom. Niektoré z týchto špekulácií sme vám už predstavili v našom článku – pre osvieženie pamäti si ho môžete prečítať tu. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *