Čínske smarthodinky sa snažia zaujať zákazníkov pomocou veľmi nízkej ceny, no horšie sú na tom po softvérovej stránke. Zväčša používajú vlastný operačný systém, ktorý je pre používateľov veľmi uzavretý. Túto nepriaznivú situáciu sa budú snažiť zmeniť nové hodinky Elephone Ele Watch, ktoré by mali byť ozajstným trhákom. Svedčí o tom výbava, ktorá zahŕňa kvalitnú konštrukciu s lákavým dizajnom a výborný 1,5-palcový displej s jemným rozlíšením 320 x 320 pixelov. V repertoári nájdeme aj GPS, snímač srdcovej aktivity, 512 MB RAM, 4 GB interné úložisko a vodeodolnosť podľa certifikácie IP67.

Nové Elephone Ele Watch by mali byť po luxusných Huawei Watch ďalšie z čínskych smarthodiniek, ktoré ponúknu výborný operačný systém Android Wear. Má to však jeden háčik. Doteraz však Elephone nedostal zdrojové kódy od Googlu, no pevne dúfame, že sa táto situácia rýchlo zmení a Ele Watch sa vstup na trh vydarí.

Prečo sme nadšení z týchto čínskych smarthodiniek? Pretože ich cena by sa mala pohybovať na úrovni 100 eur, čo je pri smarthodinkách s Android Wear veľmi nízka cena. Sú dve možnosti ako vstup týchto čínskych smarthodiniek s Android Wear dopadne.

Prvá možnosť je, že budú mať veľký úspech a zákazníci sa začnú zameriavať na čínske hodinky. Tak ako to bolo pri smarttelefónoch, keď softvérový dojem je rovnaký pri každom telefóne a tak ostáva na hardvéry a dizajne, aby vyhral boj o zákazníka. Táto prvá možnosť nie len že otvorí cestu do US a Európy ostatným čínskym výrobcom, ale prinúti veľké spoločnosti ako Samsung, Huawei, LG prehodnotiť cenu svojich smarthodiniek. V tomto prípade bude veľký tlak na čínskych výrobcov, aby pri ich nízkej cene zákazníci dostali aj dobrú kvalitu.

Druhá možnosť je, že úspech nepríde a nedôvera v čínske zariadenia vyhrá. To by znamenalo opatrnejší a neskorší vstup ostatných čínskych výrobcov na Európsky a americký trh so smarthodinkami. Samozrejme cena Moto360 2nd gen, Huawei Watch by aj naďalej bola rozhodujúcim kritériom nášho výberu.

Všetci teda dúfajme, že prvá možnosť zvíťazí! Okrem toho predpokladáme, že sa nájde aj čínsky start-up, ako napríklad spoločnosť OnePlus, ktorá predstaví flagship killera v oblasti smarthodiniek.

zdroj: fonyzciny.sk, techradar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *