Jeden muž sa obrátil na online fórum s otázkou týkajúcej sa, na prvý pohľad chybného, Fitbit fitness náramku, zistil však, že pôjde o niečo vážnejšie ako o výmenu zariadenia.  Na portály Reddit sa spýtal, či niekto vie, prečo má jeho žena zvýšené namerané hodnoty srdcového tepu.

„Fitbit náramok jej ukázal, že sa 10 hodín nachádzala vo fat burning zone (zóne pre spaľovanie tukov), pričom to nie je možné pri úrovni jej aktivity v tom čase“. Tiež poznamenal, že údaje o spálených kalóriách boli na normálnej hodnote.

„Nie som si istý, či niečo nebude v poriadku so senzorom. Existuje možnosť resetovania alebo kalibrácie zariadenia? Chcel by som to skúsiť predtým, ako sa obrátim na predajcu ohľadne možnosti výmeny zariadenia“ spýtal sa na fóre.

Jeden užívateľ na Reddite mal iný nápad a spýtal sa či náhodou jeho žena nie je tehotná, pretože tehotenstvo zvyšuje ženám srdcový tep. Muž odpovedal, „Tehotenstvo je dosť veľká možnosť, nevedel som, že to takto zvýši srdcový tep. Možno budem otcom, super! Teraz by som si mal dať pozor na svoj vlastný srdcový tep, lol.“

Jeho žena si kúpila domáci tehotenský test a muž sa na druhý deň pochválil so správou „Budem otcom!“

Zrýchlený srdcový tep je jedným zo znakov tehotenstva. Keď je žena tehotná, jej srdce musí pracovať tvrdšie, ako kedykoľvek predtým. „Tepová frekvencia sa zvýši od 10 do 15 úderov za minútu, alebo aj viac. Objem krvi sa v prvom trimestri zvýši o od 40 do 50 percent a ostane zvýšený počas celého tehotenstva“.

Hoci bol autor otázky veľmi vďačný, doktor by vám s najväčšou pravdepodobnosťou neodporúčal pri zisťovaní tehotenstva spoliehať sa na fitness náramok. Okrem toho Fitbit čelí súdnemu procesu, pretože niektorí užívatelia tvrdia, že ich zariadenie má problém presne zmerať ich tepovú frekvenciu.

Posledný komentár bol o veľkej vďake: „Ďakujem vám všetkým za podporu! Bolo neskutočne dobré čítať všetky vaše komentáre a priania, hoci niektorí spochybňovali či naozaj budem otcom. Chcem vám všetkým povedať, že je to naozaj tak, nepracujem pre Fitbit, toto nie je marketing. Je to skutočné, strach je skutočný, vzrušenie je ešte skutočnejšie! Som obyčajný chlap, ktorý hľadal pomoc u komunity s manželkiným zariadením (všetci sme si tým prešli, nie?). Dostal som však viac ako som čakal! Som len obyčajný chlap, ktorý sa pripravuje na to byť otcom, s božou pomocou, v októbri 2016.“

zdroj: cbsnews.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *