Fitbit predstavil svoj klenot, Fitbit Blaze – $200 dolárové smart fitness hodinky. Existuje veľmi tenká hranica medzi smarthodinkami a fitness náramkami. Spoločnosti Fitbit sa podarilo túto hranicu úplne vymazať. Prístroj, ktorý má dotykový displej s vysokým rozlíšením v sebe spája mnoho funkcií fitness trackeru a smarthodiniek, rovnako ako upozornenia na obrazovke, sledovanie spánku a monitorovanie srdcového tepu. A na rozdiel od Apple Watch nie je špecifický pre danú platformu – pracuje s iOS, Android a Windows Phone.

Má v sebe zabudované GPS. (Apple Watch GPS nemajú)

Nepretržite sleduje srdcový tep.

Automaticky monitoruje spánok.

Upozorňuje na hovory, správy a poznámky.

Dokáže identifikovať tvoju činnosť, či už to je beh, cyklistika alebo turistika.

Zahrňuje v sebe rôzne tréningy bez nutnosti pripojenia smartfónu.

Upozorní ťa pri dosiahnutí tvojho stanoveného cieľa.

Remeň je vyrobený z nerezovej ocele, elastoméru a kože.

Stoja $200 dolárov a sú dostupné na predobjednanie na oficiálnej webstránke. V Severnej Amerike sa predaj spúšťa dnes a celosvetovo budú dostupné až v Marci.

Mňa osobne, ako človeka, ktorý pravidelne cvičí toto zariadenie moc neoslovilo. Fitbit Blaze vidím ako hračku, ktorá má všetky tie nádherné funkcie, ktoré zo začiatku bavia, no postupom času si zvykneš a stanú sa rutinou. Tieto fitness smarthodinky stoja slušné prachy. Funkcie, ktoré ponúkajú nahradíte bežnými fitness náramkami. Rozdiel je však v tom, že informácie z fitness náramkov nemáte dostupné okamžite a pre ich grafické vykreslenie ich musíte vždy synchronizovať s vašim telefónom. Ak však chceš mať informácie o svojich cvičeniach a tréningoch vždy po ruke a ešte k tomu predĺžiť notifikácie svojho telefónu na vašu ruku, potom bude Fitbit Blaze pre teba zaujímavou hračkou.

Pamätaj si, že tvrdú prácu za teba žiadny gadget neurobí, no môže ťa motivovať pracovať na sebe tvrdšie a rýchlejšie dosiahnuť svoj cieľ.

zdroj: startitup.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *