Fitbit smarthodinky čelia ďalším problémom ešte pred ich oficiálnym predstavením. V poslednej dobe sme videli pár únikov, ktoré nám ukázali, ako by nové zariadenie malo vyzerať a fungovať. Pôvodný dátum predstavenia bol stanovený na jar tohto roku, no kvôli problémom vo výrobe sa predstavenie presunulo na jeseň. V analýze od spoločnosti Bloomberg sa píše, že spoločnosť Fitbit čelí problémom vo vývoji obchodu s aplikáciami pre ich zariadenie a to aj vďaka strate zopár strategických zamestnancov, ktorí na projekte pracovali. Spoločnosť ale aj napriek tomu poprela, že by mala akékoľvek problémy s vývojom softwaru, dokonca ani pri aplikáciách tretích strán pre zariadenie a tvrdí, že zariadenie je „na ceste“.

Prichádzajúce zariadenie bude využívať svoj vlastný operačný systém, na ktorom bude možné používať aplikácie z platforiem iOS a Android, ktoré budú do hodiniek inštalované cez rozhranie bluetooth. Aj napriek tomu, že v analýze je uvedené, že obchod s aplikáciami bude oneskorený, poukazuje aj na nedostatok entuziazmu zo strany vývojárov aplikácií. Ďalej v nej autor dodáva, že je možné, že obchod bude dostupný v rovnakom čase, ako budú hodinky uvedené do predaja. Spoločnosť investovala do nových smart hodiniek veľmi veľa. Je však otázne, či bude produkt úspešný a to z dôvodu veľkej konkurencie. Rast spoločnosti už od začiatku tohoto roka stagnuje a ešte k tomu ich minulý mesiac predbehol v predajoch aj Samsung so svojimi Q1, no aj tak obe spoločnosti v predajoch zaostávajú za Applom, ktorý je so svojimi Apple watch na vrcholných priečkach v predajnosti.

Na začiatku mája sa objavili na internete obrázky avizovaných smarthodiniek (kódové označenie Higgs) a tak isto sa objavili aj Fitbit bluetooth slúchadlá. Objavili sa dohady, že dané smart hodinky budú prvé plne funkčné hodinky od spoločnosti Fitbit, ktoré nebudú zamerané len na fitnes, ako boli v minulosti Fitbit Blaze alebo Fitbit Surge. Ten istý zdroj prezradil aj spoločnosťou nepotvrdenú cenu nových smart hodiniek, ktorá by sa mala pohybovať okolo 300USD. Dané hodinky by mali mať farebný displej, GPS senzor, senzor na meranie srdcovej frekvencie a 4 dňovú výdrž baterky. Spoločnosť ale plánuje ísť ešte ďalej, a to s funkciou platenia pomocou hodiniek, ktorú bude taktiež sprevádzať možnosť využívať priamo na hodinkách streamovaciu službu Panorama music miesto Spotify, ako bolo sa očakávalo na začiatku. Aj keď dizajn nemá byť podľa skorších únikov nejak výrazný, hodinky budú mať možnosť vymeniteľných náramkov a hliníkové telo. Ako to s únikmi býva, ani jeden z vyššie spomenutých faktov nebol zatiaľ oficiálne potvrdený.

zdroj: androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *