Google v roku 2014 na konferencii Googlie I/O Developer odhalil platformu Android Wear a tri nové smarthodinky. Dve z nich mali hranatý tvar a jedny použili oválny tvar. Posledný, oválny tvar bol práve od Motoroly s názvom Moto 360 a spomedzi všetkých 3 modelov si zaslúžil najviac pozornosti. Žiaľ, potenciálni zákazníci si museli zopár mesiacov počkať na jeho dostupnosť, zatiaľ čo zvyšné dva od LG a Samsungu boli už v tom čase dostupné na predaj. Aj napriek dlhšiemu čakaniu boli však zákazníci trpezliví, pretože oválny tvar im bol skrátka bližší. Bolo to kvôli tomu, že sa svojim tvarom najviac podobal normálnym hodinkám. Nové fotky však odhaľujú, že Moto 360 neboli jediné smarthodinky od Motoroly – spoločnosť chystala i vlastný model s hranatým tvarom.

Pôvodná, originálna Motorola Moto 360 bola v určitých aspektoch iná ako 2 ďalšie zariadenia. Používala menej výkonný čip TI OMAP a namiesto nabíjacieho konektora mala bezdrôtový adaptér QI. Menej výkonný čip OMAP nebol pôvodne tak zoptimalizovaný ako Snapdragon 400 využívaný v zariadeniach od LG a Samsungu, čo zo začiatku kvôli nízkej výdrže batérie sklamalo viacero zákazníkov. Aj napriek tomu však toto elegantné riešenie bezdrôtového nabíjania v porovnaní s klasickým nabíjaním pomocou káblu urobilo život ľahším. Moto 360 navyše stačilo na plné nabitie menej času a po čase Motorola aj významne zlepšila svoj softvér.

Zariadenie na fotkách je v hranatom tvare a ukazuje, ako mohli byť veci odlišné. Namiesto Qi nabíjania má MicroUSB konektor pokrytý gumenou klapkou, čo naznačuje, že zariadenie je menej vodotesné. Vypínač sa nachádza na ľavej strane, zatiaľ čo finálny produkt Moto 360 ho mal na pravej strane. Ďalej, displej na obrazovke nezobrazuje vysoké rozlíšenie, hoci to môže byť spôsobené softvérom použitým na zariadením.

Zdroj týchto fotiek nie je známy a je pravdepodobné, že model vznikol ešte pred konferenciou Google v roku 2014. My teda nakoniec môžeme byť radi, že Motorola sa radšej rozhodla vydať smerom out-of-box v snahe odlíšiť sa od iných smarthodiniek.

zdroj: androidheadlines.com, zdroj fotografií: androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *