Nový uniknutý patent od Samsungu poukazuje na Gear S4 (alebo iné hodinky od spoločnosti Samsung) s interaktívnym náramkom, ktorý bude ďalším krokom vpred od modelu Gear S3, ktoré sú dnes v predaji. Súdiac podľa jedného z uniknutých obrázkov, na náramku bude možné zobraziť obrázky ikoniek aplikácií, no je tu aj možnosť že sa jedná o notifikácie alebo dokonca mix oboch možností. V danom prípade by to používateľom otvorilo úplne nový svet smarthodiniek, v ktorom si môžu sami konfigurovať displej náramku podľa ich predstáv. Taktiež to môže byť aj možnosť zobraziť dlhšie textové správy a jednoducho cez danú správu na náramku scrollovať. Na druhom obrázku z úniku je zobrazená nová kamera vystupujúca z displeja, ktorá by mala podporovať aj optický zoom. Nie je však jasné, ako bude kamera v strede displeja fungovať a či nebude používateľom prekážať. To by mal byť taktiež jeden z dôvodov, prečo sa Samsung pohráva s myšlienkou interaktívneho náramku.

Skrátka je tu pár vecí, ktoré sa z patentu dajú vyčítať a to vrátane dizajnu hodiniek ktorý môžete vidieť nižšie. Prvá informácia je, že nová generácia hodiniek od Samsungu môže obsahovať interaktívny náramok z dôvodu zväčšenia používateľskej plochy. Aj keď dnes smarthodinky nemôžu byť brané ako úplná náhrada smartfónu, tak čas od času, kedy smarthodinky využívame, je na väčšinu úkonov displej veľmi malý. Takže v prípade interaktívnych náramkov, ktorý by mohol byť využívaný ako sekundárny displej, by sa užívateľská plocha o dosť zväčšila a vyzerá to tak, že presne to nový produkt od Samsungu prinesie.

Ďalšou otázkou ale je, či Samsung hodlá s patentom pracovať aj naďalej z dôvodu, že by na uskutočnenie tejto idei potrebovali dostatočne flexibilný displej. Na tejto technológií však v Samsungu už dlhšiu dobu pracujú a možno práve interaktívne náramky budú odvetvím, kde bude táto technológia naplno využiteľná. Cez toto všetko si však treba uvedomiť, že sa jedná zatiaľ iba o patent aj napriek faktu, že spoločnosť už dokončila niektoré z aplikácií využívajúce interaktívny náramok (údajne niektoré z nich boli dokončené minulý rok) čo ukazuje záujem Samsungu o to priniesť podobné zariadenie do reality. Aj keď sa tento nápad možno na dnešnú dobu zatiaľ zdá pritiahnutý za vlasy, už od viacerých spoločností sme videli podobné koncepty, ako napríklad koncept náramkov od Sony alebo First Flight, ktorý dokonca už predstavil hodinky s ohybným displejom na náramku menom FES Watch U. Hlavný  rozdiel medzi FES Watch U a patentom od Samsungu je ale ten,  že hodinky FES Watch U nemajú tak úplne interaktívny náramok. Jedná sa skôr o štýlovú záležitosť a ide pri ňom skôr o dizajn ako funkčnosť. Samsung by tak bol v prípade predstavenia interaktívneho náramku prvý, kto by priniesol ohybný dotykový displej na hodinkách. Ďalšia vec nad ktorou sa treba zamyslieť je fakt, že v prípade interaktívneho náramku nemôžme veľmi spoliehať na možnosť prispôsobovania a vymieňania náramkov. Stále je tu však možnosť že spoločnosť Samsung príde na spôsob ako aj pri tomto druhu náramku dať používateľom možnosť si prispôsobovať a vymieňať náramky podľa ich predstáv.

zdroj: androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *