Najnovší model health watch od Alphabet nie sú iba smarthodinky, sú totižto vytvorené za účelom zdravotného výskumu a klinických štúdii, kedy merajú nielen tep ale aj teplotu kože, vystavenie svetlu a úroveň hluku. Je to zaujímavý projekt, ktorý bol predtým známy pod menom Google X Life Sciences.

Teraz, pod názvom Verily snahy Alphabet nepoľavujú. Prototyp je skutočný a momentálny dizajn má okrúhly, papierovo-biely displej. Hoci nie je tak pôsobivý ako technológia OLED, použitie e-papierovej obrazovky dáva väčší zmysel. Podľa používania si totiž ľudia hodinky nemôžu dovoliť nabíjať každý deň.

Health watch majú takisto niekoľko senzorov – na zadnej strane sú LED svetlá na využitie fotopletyzmografie pre meranie srdečného tepu. Takisto využíva oceľové vložky na meranie elektrizujúcej reakcie kože a úrovne stresu. Podľa spoločnosti budú mať budúce prototypy ďalšie funkcie ako napr. meranie krvného tlaku.

Hoci tieto health watch nie sú vytvorené pre komerčné použitie, majú dôležité dôsledky predovšetkým v preventívnej zdravotnej starostlivosti a monitorovania zdravia na diaľku. Wearable technológia a predovšetkým Wearable Internet of Things budú mať veľký dopad na dnešný systém zdravotníctva. Telemedicína sa už teraz stáva mainstreamovou metódou pre rozširovanie prístupu k zdravotnej starostlivosti a redukovanie nákladov.

Nie je to vzdialená budúcnosť, kedy nás hodinky okolo zápästia budú upozorňovať, ak náš krvný tlak bude príliš vysoký alebo nízky a automaticky odzrkadľovať v našej odporúčanej diéte, tréningovom pláne a podobne.

zdroj: androidauthority.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *