Hodinky Apple sú skvelým produktom, no po viac ako mesiaci používania som pripravený pohnúť sa ďalej. Samozrejme, ak sa nájde niekto, kto mi ich dá dole z ruky za dobrú cenu.

Svoje Apple Watch v športovej edícii som ponúkol na bazári za pomerne vysokú cenu – 450 eur. Nikto sa mojej ponuky nechytil a tak som cenu znížil na 400 eur. Stále nikto. A tak som sa ich pokúsil speňažiť za 350 eur.

Cena je síce stále vysoká, najmä ak sa bavíme o už používanom zariadení, ale sú v perfektnom stave a momentálne nemôžete vojsť do Apple Store a len tak si ich kúpiť.

Nechcem byť jednou z tých osôb, ktorá bude robiť dramatické komentáre týkajúce sa predaja mojich smarthodiniek, hlavne kvôli tomu, že ich možno ani nepredám. Vyzerá to ako klišé, robiť veľkú vec z niečoho takého. No potom, čo som na Facebooku oznámil môj plán ich predať, ľudia sa začali pýtať na dôvody. A tak sme dostali sem.

Prečo som pripravený pohnúť sa ďalej?

Po prvé, cena smarthodiniek by mala poriadne klesnúť vzhľadom na to, že spoločnosť Apple zvyšuje ich produkciu a čo nevidieť uzrie svetlo sveta ich druhá generácia. Preto nastal správny čas ich predať teraz, berúc do úvahy, že ponuka je obmedzená a dopyt ju prevyšuje.

Ak by som ich však miloval, moje zmýšľanie by bolo iné.

Po mesiaci používania hodiniek pominula eufória z nového a mne ostal produkt, z ktorého už nemám pocit „must-have“ (musím to mať). Sú prvé svojho druhu a verím, že čoskoro prinesie Apple na trh dokonalejší produkt. Momentálne by som mal radšej vo vrecku 350 eur, ktoré by som mohol využiť inak. Možno si kúpim ich druhú generáciu, no teraz sa bavíme o ich prvom pokuse.

Hoci sa týchto inteligentných hodiniek snažím zbaviť, nemyslím si, že sú zlé. Podľa môjho názoru by sa záujemcovia o fitness trackeri mali začať orientovať práve na Apple Watch a dať im prednosť pred FitBit-om, aj napriek tomu, že to znamená siahnuť hlbšie do vrecka.

Odkedy som si hodinky Apple kúpil, mal som ich na ruke každý deň. Sú veľmi nápomocné, ak chcete vedieť koľko je hodín, aké je počasie a koľko ste toho odcvičili. Tiež sa mi páčilo mať emaily a textové správy na zápästí, hlavne počas nepracovných hodín, kedy som nesedel za počítačom.

Avšak aplikácie pre tieto hodinky sú pomalé. Najmä tá emailová je sklamaním. Celkovo mi tento produkt príde neohrabaný. Podľa môjho názoru potrebujú tieto smarthodinky ešte nejaký čas na to, aby sa stali skvelým produktom. A tento svoj názor bez problémov zdieľam s ostatnými pokiaľ oň majú záujem. Zachrániť by sa to teoreticky dalo aktualizáciou ich operačného systému, čo má Apple na pláne už v Marci. Ešte nevieme čo prinesie, ale Apple je s radikálnym redizajnom opatrný.

Čo sa funkcií týka, Apple Watch neprinášajú nič extra. Dosť textovú správu na zápästie? Super! Vytiahnite svoj telefón z vrecka a odpovedzte na ňu. Dostať email? Skvelé! Zoberte telefón do ruky a odpovedzte naň. Chcete vedieť aké je skóre zápasu? Aj tu vám poslúži starý dobrý telefón lepšie. Áno, sú to jedny z najpredávanejších smarthodiniek na svete, ale nosiť ich budete vy!

Fitness tracking je síce lepší, ale môj iPhone už tak ráta kroky a využíva GPS, čo mi úplne stačí.

Tiež mám dvojo veľmi pekných hodiniek odložených v krabičke, na ktorú sadá prach a čakajú na svoju príležitosť.

….a tak sa snažím pustiť k vode svoje Apple Watch.

Čo to znamená pre budúcnosť Applu? Nič. Pravdepodobne. Sú to iba hodinky!

Je to zlé znamenie, vzhľadom na to, že ide o prvý produkt v novej kategórii po smrti Steva Jobsa. Ak by mala byť toto budúcnosť spoločnosti Apple, potom sa nad ňou zmráka. Dnes sú ich hlavným produktom iPhony a tie sa tešia obrovskej popularite.

So súčasnou konštrukciou a funkciami nie sú hodinky Apple dokonalým produktom. Je to len 400 eurové príslušenstvo k môjmu iPhonu. Žiaľ, nie je to 400 eurová pridaná hodnota k telefónu.

Mimochodom, cena hrá veľkú rolu. Príde mi divné zaplatiť od 400 do 500 eur za niečo, čo dokáže spraviť zlomok z toho čo dokáže môj iPhone za 650 eur. Áno, Rolexky stoja tisícky dolárov a dokážu iba ukázať čas. Ale je to ich prirodzená vlastnosť. Apple má na to stať sa luxusnou značkou na poli smarthodiniek, ale momentálne ňou nie je. Iba cena Apple Watch z nich robí luxusným produktom. Sorry!

zdroj: startitup.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *