Spoločnosť HTC bola kedysi medzi tromi najlepšími výrobcami smartfónov. HTC sa so svojimi novými modelmi opäť snaží nadobudnúť svoju stratenú pozíciu na poli smarttelefónov. Taiwanská spoločnosť má problémy dosiahnuť zisk na trhu, ktorý jednoznačne patrí Samsungu a Applu. Snaží sa tak preniknúť aj do iných technologických odvetví, ako je napríklad virtuálna realita. Pred pár mesiacmi predstavili zariadenia One A9 a One X9, no všetci čakajú na ich vlajkovú loď.

HTC One M10 bude predstavený niekedy v priebehu nasledujúcich týždňov. No neostane len pri telefónoch. Spoločnosť plánuje predstaviť v priebehu tohto roka svoje prvé inteligentné hodinky. Počas Mobile World Congress (MWC), ktorý sa konal v Barcelone, sa CEO Cher Wang vyjadrila takto: „Keď HTC predstaví smarthodinky, spravíme v tomto odvetví revolúciu.“ Síce bola skúpa na detaily, ale sme radi, že prezradila to najdôležitejšie – že sa čoskoro dočkáme nového hráča na trhu smarthodiniek. Prvé klebety o takomto produkte sme počuli už v roku 2013 a dodnes sme od HTC žiadne také zariadenie nevideli.

Smarthodinky sú veľmi zaujímavý produkt, aj preto sme videli minulý rok predstavenie hneď niekoľkých nových inteligentných hodiniek – Moto360 od Motoroly, Huawei Watch, Samsung Gear S2 a iných od spoločností Asus a LG. To všetko sú veľmi silní protivníci pre HTC. HTC má očividne veľké plány so svojimi smarthodinkami. Otázkou ostáva, čo musia spraviť, aby medzi touto konkurenciou prerazili? Budú ich inteligentné hodinky poháňané operačným systémom Android Wear? Budú okrúhlé? Ponúknu nové, revolučné funkcie a moduly? Odpoveď na tieto otázky sa dozvieme v nasledujúcich mesiacoch. Myslíme si však, že nové smarthodinky bez Android Wear nebudú dávať pre HTC zmysel a presvedčili sme sa o tom, že okrúhle hodinky sú tá správna voľba, ktorá sa vyplatila napríklad spoločnosti Huawei. Sme veľmi zvedaví, ako dopadne vstup HTC na tento trh so smarthodinkami. Vo väčšine prípadov prvé zariadenie definuje cestu, akou sa spoločnosť na danom trhu vydala a čo môžeme očakávať od ich ďalších generácií.

zdroj: androidheadlines.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *