Intel pred pár rokmi odkúpil firmu Basis, čo mnohým napovedalo, že sa spoločnosť v blízkej budúcnosti chystá venovať wearables technológiám. Basis Peak smart hodinky, ako povedal Intel „pracovali skvelo“ a ich vývoj mal pokračovať ďalej.

Avšak teraz sa rozhodli upustiť od Basis a odísť z trhu smart hodiniek a fitnes trackerov.

CNBN tvrdí, že svetový výrobca hardvéru rozdelil svoju divíziu a buď zamestnancov pracujúcich na tomto projekte prepustil alebo priradil k iným projektom. Nová technologická skupina v spoločnosti sa bude zaoberať inými projektami, akým je aj rozšírená realita.

Aby som citoval človeka, ktorý „je oboznámený s danou situáciou“, správy vravia o tom, že Intel prepustí až 80% pracovnej sily pracujúcej na Basis.

Vychádza to z reportáže z Novembra roku 2016 od TechCrunch, ktorá hovorí o tom, že Intel chcel už vtedy upustiť od wearables a to z dôvodu, že odkúpenie firmy Basis neprebiehalo tak, ako sa predpokladalo. Trh s wearables celkom kolísal a niektoré spoločnosti, ktoré vyrábajú fitnes trackery stagnovali z dôvodu veľkej konkurencie zo strany spoločností, ktoré vyrábajú plnohodnotné smart watch so širokou škálou funkcií.

Spoločnosť ale stále vyrába čipy pre wearables zariadenia – má napríklad partnerskú zmluvu so spoločnosťou Tag Heuer. Jediné čo nechcú, je v blízkej budúcnosti vyrábať vlastné wearables zariadenie.

Basis Peak smart hodinky, ktoré boli vyvíjané počas toho, ako Intel firmu odkupoval mali dosť závažných chýb, ktoré boli spomínané aj minulý rok. Najzávažnejšou z nich bolo prehrievanie zariadenia.

zdroj: pocket-lint.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *