Wearable (nositeľné) zariadenia sa pomaly ale isto stávajú súčasťou nášho života. Veľkým problémom však zostáva výdrž batérie, ktorá len málokedy postačí aspoň na dva dni. Výrobca čipov používaných vo väčšine smarthodiniek prichádza s pozitívnymi novinkami pre fitness trackery, ale aj smarthodinky. Qualcomm totižto predstavil čip Snapdragon Wear 2100, ktorý prinesie nižšiu spotrebu energiu a teda aj dlhšiu životnosť wearable zariadenia na jedno nabitie. Nezanedbateľným prínosom bude tiež tenšie telo a rozšírená funkcionalita.

Viceprezident spoločnosti LG David Yoon potvrdil, že Snapdragon Wear 2100 príde na trh niekedy v priebehu tohto roka a poháňať bude hlavne smarthodinky nových generácií. Fitness náramky však nezostanú na ocot, čip je určený aj pre ne.

Menší, rýchlejší, múdrejší a vytrvalejší!

Všetky tieto vlastnosti budú popisovať mikro zariadenie novej generácie od LG. Až o 30% menší bude Snapdragon Wear 2100 od svojho predchodcu Snapdragon 400. Čo je však podstatnejšie, až o 25% menej energie bude nástupca verzie 400 potrebovať na svoju prevádzku. Ak to prerátame na dni, získame približne deň a pol životnosti našich hodiniek navyše, pri fitness náramkoch to budú viac ako 3 dni navyše. Funkčnosť Wi-fi, Bluetooth a LTE konektivity bude úzko súvisieť práve s čipom novej generácie od LG. Táto zmena zníži závislosť wearable zariadení na smart telefónoch, čo je skvelá správa.

Výrobcovia smarthodiniek a iných zariadení majú už teraz možnosť preskúmať nový čip od LG a tým pádom získavajú dostatok času na prípravu a plánovanie vylepšení svojich produktov. Výdrž batérie nám už snáď čoskoro prestane robiť vrásky na tvári 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *