V dnešnej dobe sú smarthodinky plné funkcií ako napríklad počítanie krokov, meranie tepu, alebo meranie spánku. Google ma plány pre niečo viac pokročilejšie: mechanizmus pre krvné vzorky, ktorý zhromaždí obrovské množstvo informácií o vašom zdraví.

Takéto zariadenie je načrtnuté v novom patente, ktorý bol podaný Googlom v Amerike. Toto môže pomôcť diabetikom a ľuďom s inými ochoreniami, kde sú potrebné pravidelné krvné vzorky.

Ako to býva s novými vynálezmi podanými na patentovom úrade, nie je vôbec isté, že tento produkt naozaj uzrie svetlo sveta, no dáva nám to celkom slušnú predstavu o tom, kam smeruje myslenie Googlu – pokročilejšie sledovanie zdravia a diagnostikovanie chorôb.

Mechanizmus načrtnutý na patente od Googlu používa plynom-poháňané mikročastice, ktoré sú vystrelené do vašej kože, čím sa získa malá vzorka krvi do ampulky. Vzorky môžu byť poslané do laboratória alebo otestované pomocou malého ručného zariadenia.

Nie je pochýb, že nositeľné zariadenia, ktoré budú presnejšie merať naše zdravie, budú užitočnejšie – pamätáte na inteligentné kontaktné šošovky od Googlu? Iná strana mince je poskytovanie našich zdravotných údajov veľkým technologickým spoločnostiam.

Teraz keď máme miniatúrne počítače v našich vreckách a aj na našich zápästiach, sú miniatúrne medicínske zariadenia druhým krokom. Nepochybujeme o tom, že tempo vývoja takýchto zariadení bude udávať práve Google

zdroj: techradar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *