Ak hľadáte lacné smarthodinky, ktoré napriek nízkej cene musia spĺňať prísne kritéria, už ďalej nehľadajte. Prinášame vám seriál o smarthodinkách, kvôli ktorým nebudete musieť siahať hlboko do vrecka.

Toto je jeho prvá časť…

Ani mesiac neubehne, aby na trh neprišli nové smarthodinky od ďalšieho výrobcu a výhodou tohto boomu je možnosť siahnuť aj po relatívne staršom zariadení no vo výhodnej cene. Za nižšiu cenu samozrejme nedostanete najnovší softvér alebo najvyššiu kvalitu materiálov, ale obvykle dostanete rovnaké funkcie a možnosti ako na oveľa drahších modeloch smarthodiniek.

V tomto článku nájdete hodinky v cene okolo 150 EUR (taký rozpočet sme si orientačne určili). Samozrejme, ak niektoré hodinky stoja o pár dolárov viac a extra peniaze prinesú solídne funkcie, nemôžme ich predsa opomenúť. Poďme teda nato.

Pebble Original

Originálne prvé Pebble sa objavili začiatkom roka 2013 ako výsledok v tej dobe najúspešnejšej Kickstarter kampane vôbec. Podporujú Android ako i iOS, majú stále rastúci balík aplikácií a tiež aj balík dizajnov ciferníka resp. pozadia. Baterky vydrží aj týždeň. Pebble následne prišlo s Pebble Steel verziou a Pebble Time a stali sa jedným z najsilnejších hráčov na trhu. E-ink displej je navyše ako stvorený pre dlhú výdrž batérie.

Áno, určite to nie sú perfektné smarthodinky, no keďže ich cena je pod 130 EUR, prvé Pebble sú stále smarthodinky, ktoré by sme kúpili.

Moto 360 (2014)

Dobre, tak pri týchto smarthodinkách ideme jemne cez rozpočet 130 EUR, ale oplatí sa vypýtať si extra peniažky od maminy – Moto 360 momentálne stoja 180 EUR a peňazí navyše sú hodné, nakoľko momentálne ide o najhorúcejší kúsok v ponuke.

Išlo o prvé smarthodinky s kruhovým tvarom a ešte stále su klasikou bežiacou na Android Wear s množstvom fanúšikov. Kvantum skvelých a dostupných pozadí, ktoré si môžete vybrať, plno remienkov na výber + fakt, že ide o jedni z najpríjemnešie vyzerajúcich a finančne menej náročných smarthodiniek v predaji hrajú v prospech Moto 360. Okrem toho, očakávame, že ich cena pôjde ešte nadol, keď sa na slovenský trh dostane ich druhá generácia a ich športová verzia.

Garmin Vivosmart

V tomto prípade ide tvarom určite viac o fitness tracker ako o hodinky no Garmin Vivosmart stále komunikujú aj s vaším mobilom a sledujú notifikácie aplikácií nie len kroky ktoré nabeháte v prírode. A čo je dôležité, príjemne prekvapia aj vašu peňaženku.

Ako už bolo spomenuté Vivosmart sú viac náramok ako čokolvek a to hlavne vďaka 19g rámčeku, ktorý je elegantne vytvarovaný (displej OLED) s možnosťou výberu zo štedrej farebnej škály. Čiže pravdepodobne veľké plus pre ľudí so záujmom vyšperkovať každý farebný detail okolo seba.

Nemajú GPS ani ostatné vymakané súčasti, no povedia vám presný čas, upozornia vás na hovor, notifikácie zo socialnych aplikácií a týždňová výdrž batérie tiež vzbudzuje rešpekt. Celkom slušné za tú cenu. Garmin predstavil mladších bratov, v ktorých nájdete aj merače tepu alebo vstavané GPS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *