Mohli sme už vidieť niekoľko prípadov hacknutí smarthodiniek, kedy sa napr. Windows 95 nainštaloval na Apple Watch alebo Windows 7 na LG G Watch. Zdá sa, že smarthodinky od LG sú obzvlášť obľúbené, keďže teraz došlo k ďalšiemu prípadu ich hacknutia.

Výskumný tím z univerzity Carnegie-Mellon sa rozhodol vyťažiť čo najviac LG G Watch a vytvoril zariadenie nazvané ViBand (skratka pre “Vibration Band”). Hacknutím G Watch tím dokázal použiť smarthodinky na kontrolu mikro-vibrácii nielen na smarthodinkách, ale aj na iných zariadeniach ako bol MacBook, izbové osvetlenie, akustická gitara, elektrická vŕtačka, elektrická píla, mixér, šľahač vajec a podobne. Experiment vykonaný s LG G Watch zahŕňal prepojenie Macbooku s inými zariadeniami na zistenie, ktoré zariadenie bolo používané v reálnom čase.

G Watch nielenže dokázali zachytiť mikro-vibrácie, ale aj dokázali zistiť, či sa nachádza neďaleko od štítkov dverí s kontaktnými údajmi kancelárie exekutívy. V jednom prípade sa smarthodinky ocitli neďaleko dverí šéfa výskumu Dr. Joeho Smitha. G Watch dokázali preniesť všetky kontaktné informácie na svoj displej – čo umožnilo vedcom zavolať na Smithove číslo.

Ako to celé fungovalo? Bolo potrebné zvýšiť rýchlosť akcelerometru zariadenia.Väčšina smarthodiniek na trhu má akcelerometer, ktorého rýchlosť je nastavená na 100 Hz. Tím výskumníkov ho v tomto prípade nastavil na 4000 Hz, čo je 40x viac ako pôvodná rýchlosť.

Neodporúčame tento experiment vykonať doma. Funkcionalita tech spoločností nám napovie budúcnosť platformy tzv. Internet of Things, kde budú môcť zariadenie komunikovať cross-platformovo.

Pre viac informácii si môžete pozrieť toto video:

zdroj: smartwatch.me, zdroj fotografií: smartwatch.me

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *