Android Wear zapol možnosť používať LTE pripojenie, čo znamená, že keď pôjdete von behať alebo na nákup, tak pokojne môžete nechať svoj telefón doma – problém však je, že na to potrebujete tie správne hodinky.

Momentálne je to možné len pri LG Watch Urbane druhej edície – všetky ostatné smarthodinky môžu využívať iba Bluetooth a Wi-Fi pripojenie.

Vaše hodinky budú zdieľať telefónne číslo vášho telefónu, no nebudete musieť ho mať pri sebe.

LG Watch Urbane druhej edície sú na túto konektivitu pripravené – na rozdiel od ostatných hodiniek – pretože už v sebe majú zabudované LTE prijímač. Dúfajme, že v budúcnosti sa to stane štandardom aj pri iných smarthodinkách.

LG hodinky Watch Urbane druhej edície budú dostupné najprv v US a Korei a to na konci Novembra. V UK a Austrálie ich môžu očakávať v nadchádzajúcich mesiacoch. LG hodinky budú prevratné, tak sme zvedaví ako dopadnú.

Smarthodinky sa čoskoro stanú štandardným zariadením, ktoré nebude potrebovať spojenie s telefónom na to, aby nám umožnilo kontakt s priateľmi a internetom. Aby sa však táto budúcnosť uskutočnila potrebujeme, aby sa viac výrobcov zameralo na takéto využitie smarthodiniek.

zdroj: techradar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *