Motorola oznámila, že prvé smarthodinky Moto 360 nedostanú aktualizáciu Android Wear 2.0, ktorá bola predstavená pred pár týždňami na Google I/O konferencií. Spoločnosť sprístupnila bezpečnostnú aktualizáciu (ktorá nesúvisí s Android Wear 2.0) pre druhú generáciu Moto 360. Pár hodín po oznamení sa na Twitteri objavila otázka, kedy dostane túto aktualizáciu Moto 360. Vďaka nepochopeniu otázky Motorola nechtiac prezradila, že prvá generácia Moto 360 nedostane Android Wear 2.0:

„Nanešťastie, Moto 360 1 Gen nedostane novú aktualizáciu 2.0“

Aktualizácia Android Wear 2.0 prináša redizajn užívateľského prostredia, prináša nové Material Design princípy, nezávislé aplikácie, podporu rozpoznávania písaného textu a automatické sledovanie fitness aktivít. Žiaľ, nič z toho nebude dostupné pre prvú generáciu Moto 360. Motorola tiež potvrdila, že aj naďalej budú dostupné bezpečnostné aktualizácie. 

Fragmentácia bolo niečo v čom Android výrazne zaostával za iOSom. Podľa najnovších čísel iba 10% Android zariadení beží na 6.0 Marshmallow alebo vyššom. Naopak, iOS 9 je nainštalovaný na viac ako 84% aktívnych iOS zariadeniach. Vyzerá to tak, že Android Wear len prehĺbi fragmentáciu Android sveta. Je smutné, že neuvidíme Moto 360 Android Wear 2.0.

zdroj: phonearena.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *