Fitness náramok je perfektný spôsob, ako monitorovať vašu aktivitu ľahko a s neporovnateľnou presnosťou. Považujte to za váš elektronický prst na pulze, neustále merajúci vaše vitálne hodnoty, kvalitu spánku a počet krokov.

Dnešný trh s fitness náramkami je plný zaujímavých zariadení, pričom väčšina z nich je celkom dobrá v základných meraniach. Ale úprimne, zaujímajú nás len tie najlepšie.

Ak hľadáte odporúčanie na ten najlepší fitness náramok, ste na správnom mieste. Tu nájdete najlepšie zariadenia súčasnosti aj s vysvetlením, ako boli hodnotené čo sa týka funkcií, ktoré u každého z nich vynikajú. Cena, dizajn a kvalita softvéru – všetko z tohto treba zvážiť, keď meriate niečo také dôležité ako je vaše zdravie.

Vaše zdravie si zaslúži nový fitness náramok

Fitbit Charge HR

Sranda bokom, toto je Usain Bolt v pretekoch fitness merania

Veľkosť: dve veľkosti, S, L (20.8x2x1cm)
Displej: 0,7-palca OLED
Váha: 22g
Kompatibilita: Android, iOS, Windows Phone
Batéria: 5 dní
Pripojenie: Bluetooth 4,0

Plusy: výborná aplikácia, diskrétne a pohodlné
Mínusy: divný chod a meranie behu, meranie pulzu nie je spoľahlivé

Tento tracker je schopný automaticky rozpoznať druh športu ako je jazda na bicykli alebo beh – aj keď je stále lepšie zadať si to sám, ak si chcete byť istí úplnou presnosťou – vylepšené sledovanie pulzu a možnosť nastavenia náročnejších týždenných cieľov je teraz na Charge HR lepšia ako kedykoľvek predtým. S obrazovkou vám vie výškometer povedať, koľko poschodí ste vyliezli, výpočet pulzu slúži na presnejšie zmeranie kalórií počas cvičenia, plus perfektná aplikácia Fitbitu a sociálny ekosystém spolu vytvárajú najlepší náramok, ktorý si môžete kúpiť.

Vhodný fitness náramok hodinkového štýlu znamená, že drží a je pohodlný, zatiaľ čo dizajn je zámerne neutrálny a diskrétny. Niektoré z jeho štatistík pôsobia niekedy trošku zvláštne, s určitým závanom nepresnosti. Avšak aj tieto malé nepresnosti sú istým spôsobom konzistentné, takže stále jasne vidíte, či ste lepší alebo horší v dosahovaní svojích cieľov.

Microsoft Band 2

Vynikajúci mix merania krokov doplnený správnym posilňovacím/bežeckým/cyklistickým spoločníkom

Veľkosť: 12.8mm x 32mm
Displej: 320 x 128 AMOLED
Váha: 55g
Kompatibilita: Windows, Android, iOS
Batéria: 2 dni
Pripojenie: Bluetooth 4.0

Plusy: výkonné a všestranné fitness meranie, vyzerá oveľa lepšie ako prvá verzia
Mínusy: nie je lacný, krátka výdrž batérie

Má lepšiu obrazovku, je pohodlnejší a aj vyzerá lepšie ako prvý Microsoft Band. Obsahuje 11 senzorov (niektoré z nových funkcií ako: barometer na meranie výšky, meranie schodov a stúpaní do kopca, presný optický snímač tepovej frekvencie, akcelerometer v troch osiach, gyroskop, GPS, senzor okolitého svetla, snímač teploty kože, UV senzor, kapacitný senzor, mikrofón a senzor náhlej reakcie kože). K dispozícii je plná integrácia systému Cortana s Windows Phone, pre zariadenia s Androidom a iOS boli pridané upozornenia kalendára a na správy.

Je dobrý do posilky, na behanie, cyklistiku, golf a ďalšie športy, keďže dokáže merať kroky a sledovať aj váš spánok. Dvojdňová životnosť batérie (menšia ak dáte zabrať GPS) nie je úžasná, ale nabíja sa rýchlo, 80% za 30 min. a 100% za 90 min. Okrem Fitbit Surge je teda silnejší ako všetky zvyšné náramky dohromady.

Jawbone UP2

Menej funkcií, ale je celkovo lepší v porovnaní s UP3

Veľkosť: 220mm x 11.5mm x 3.0-8.5mm
Displej: žiadny
Váha: 25g
Kompatibilita: Android, iOS
Batéria: 10 dní
Pripojenie: Bluetooth 4.0

Plusy: ľahký a pohodlný, slušné meranie krokov a spánku
Mínusy: zopár problémov s užívateľským rozhraním

Na rozdiel od UP3 nemá UP2 merač tepovej frekvencie, je ale zároveň lacnejší a používa rovnako vynikajúce aplikácie na sledovanie krokov a spánku. Najlepšia vec na tomto merači je nosenie na štýl maj-a-zabudni. Je úzky, ľahký, má dosť dlhú životnosť batérie a žiadnu obrazovku, je to jednoducho diskrétna a príjemná vec na nosenie. Najhoršie však je, že v skutočnosti toho naozaj veľa nedokáže, ale ak chcete merač krokov a spánku, stojí za to ho zvážiť.

Xiaomi Mi Band 2

Funkciami nabitý merač od firmy Xiaomi, ktorý je cenovo dostupný pre všetkých

Veľkosť: 235mm
Displej: 0.42 OLED
Nabíjanie: cez vlastnú USB nabíjačku
Kompatibilita: Android, iOS
Batéria: 20 dní
Pripojenie: Bluetooth LE
Hmotnosť: 7g
Vodotesnosť: IP 67

Plusy: ľahký a pohodlný, cena, monitorovanie spánku
Mínusy: stále trocha nespoľahlivý, chýba nepretržité meranie tepu

Nástupca najpredávanejšieho náramku na svete priniesol nový displej, lepšie merania, notifikácie a udržal si nízku cenu. Nový presnejší algoritmus lepšie zhodnotí váš spánok. Náramok ponúka ľahko vymeniteľné silikónové náramky, ktoré vám dobre zapadnú do outfitu. Keďže predchadzajúca verzia nemala displej, pri novom Xiaomi Mi Band poteší displej, na ktorom sa okrem času dozviete svoje priebežné výsledky. Na hovor a prichádzajúcu správu vás fitness náramok upozorní vibrovaním.

Redizajnu sa dočkala aj nová aplikácia Mi Fit 2.0. Aplikácia ponúka ľahké nastavenie náramku a pekné zobrazenie váš fitness výsledkov a bežnej činnosti. Stále chýba nepretržité meranie srdcového tepu, ale táto funkcia by išla na úkor výdrže batérie. Xiaomi posúva hranice fitness náramkov nie len cenou, ale aj funkciami.

Fitbit Charge 2

Nástupca veľmi úspešného Fitbit Charge HR. Nové funkcie, dizajn a smartnotifikácie.

Veľkosť: S, M, L
Displej: OLED
Váha: 35g
Kompatibilita: Android, iOS
Batéria: 5 dní
Pripojenie: Bluetooth 4.0

Plusy: vylepšenie meranie tepu, vymeniteľné remienky, smart notifikácie
Mínusy: žiadne GPS, chýba vodotesnosť

Fitbit Charge HR je nástupcom veľmi úspešného mladšieho brata. Nový Charge HR prináša nový vylepšený dizajn a rozširuje pôvodné funkcie. Monitorujte vaše celodenné aktivity pomocou športových režimov, naučí vás správne dýchať, prináša možnosť merať cardio fitness úroveň, vylepšenie meranie tepovej frekvencie vám dovolí merať váš váš srdcový tep 24 hodín denne a okrem toho stále ste online so smart notifikáciami.

Fitness náramok si už teraz budete vedieť prispôsobiť podľa nálady alebo outfitu. Fitbit Charge 2 má totiž vymeniteľný remienok. Zvoľte si farby, ktoré sa vám páčia a urobte si deň farebným. Dostupné farby – čierna, modrá, fialová, tyrkysová, či levandulová.

Garmin Vivofit 2

Dlhšia životnosť batérie je najsilnejšou stránkou tohto jednoduchého, lacného merača krokov

Veľkosť: 152-210mm
Displej: 25.5 mm x 10 mm
Váha: 25,5g
Kompatibilita: Android, iOS
Batéria: viac ako rok
Pripojenie: Bluetooth

Plusy: dobrá výdrž batérie, veľmi lacné
Mínusy: nie veľmi pohodlné

Úhľadný malý fitness náramok, ktorého životnosť batérie a vodeodolnosť znamenajú, že ho nikdy nebudete musieť zložiť. A keby bol o trochu užitočnejší a pohodlnejší, už by ste ho naozaj nikdy nechceli zložiť z ruky. Momentálne však budete musieť akceptovať, že najužitočnejšia vec, ktorú dokáže, je že vie počítať vaše kroky a pripomínať vám aby ste ostali aktívni. Dokáže monitorovať beh aj spánok, ale nič z toho nezaujme. Napriek tomu je to veľmi solídna snaha.

Withings Activité Pop

Atraktívne analógové hodiny so vstavaným meraním krokov

Veľkosť: veľkosť stredne veľkých hodiniek
Displej: analógový ako klasické hodinky aj pre meranie krokov
Váha: 37g
Kompatibilita: iOS, Android
Pripojenie: Bluetooth

Plusy: milý dizajn, výdrž batérie 8 mesiacov
Mínusy: pomalá synchronizácia, presnosť merania

Activité Pop prichádza s iným prístupom k väčšine fitness meračov. Je to veľmi šikovný mix analógových hodiniek s počítadlom krokov. Má presné počítanie krokov, dokáže tiež merať bežecké vzdialenosti, monitorovať spánok (aj keď menej úspešne) a má vibračný alarm. Veľmi dobre funguje ako motivačné zariadenie. Ručička na druhom číselníku ukazuje od 0 do 100% vášho krokového cieľa (stanovený na 10 000) ako deň pokračuje.

Pripojená aplikácia je celkom dobrá, ale synchronizácia môže byť veľmi pomalá a nespoľahlivá. Vyzerá to, ako by bolo použité veľmi slabé Bluetooth pripojenie pre šetrenie baterky – Pop totiž funguje na štandardnej hodinkovej baterke, ktorá vraj vydrží zhruba 8 mesiacov. Zrátané a podčiarknuté: ak chcete krokomer, ktorý vyzerá dobre ako hodinky (alebo samozrejme smart hodinky), toto sú momentálne vaše aktuálne možnosti.

Huawei TalkBand B2

Plne funkčné handsfree zariadenie a športový tréner v jednom

Veľkosť: 235mm
Displej: 0.73 palcov
Váha: 30g
Kompatibilita: Android, iOS
Batéria: 12 dní
Pripojenie: Bluetooth 3.0
Vodeodolnosť: IP 57

Plusy: premiový dizajn, automtický režim spánku, dve zariadenia v jednom
Mínusy: slabá hlasitosť, iba základné info v aplikácií

Myšlienka dvoch zariadení v jednom je dobrá. Vložiť handsfree zariadenie do fitness náramku je výnimočná myšlienka. ďaka svojmu vzhľadu a prepracovaným detailom vyzerá skvelo a hodí sa na všetky príležitosti vrátane športu a pracovných schôdzok. Veľká pozornosť bola venovaná tiež pohodliu užívateľov. Náramok je ľahký a príjemný na ruke behom dňa i v spánku.

Displej inteligentného náramku je elegantný a vodeodolný. Remienok sa jednoducho udržuje a je odolný voči nečistotám. Náramok sa dá spárovať s niektorými mobilnými telefónmi a informuje vás o správach a telefonátoch. Telefonát sa dá prijať smartphonom, alebo priamo inteligentným náramkom. Pri vycvaknutí displeja z remienku sa automaticky príme hovor a z displeja sa razom stane handsfree zariadenie so špičkovým zvukom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *