Vybrať aktuálne najlepšie smarthodinky je ťažká úloha nakoľko do obchodov prichádzajú stále novšie typy od rôznych výrobcov. Spomeniem napríklad Apple, Pebble, LG, Motorola, Tag Heuer, Fossil, Samsung, Sony. Popri týchto všetkých ešte samozrejme viacero nezanedbateľných výrobcov z Číny.

Na výber máme naozaj z veľkého množstva skvelých smarthodiniek bežiacich na Andorid Wear alebo iných operačných systémoch. A ako teplé rožky sa predávajú Apple Watch.

Tento článok sa pokúsi pomôcť vám spraviť správne rozhodnutie pri výbere tých vašich smarthodiniek. Nezáleží na tom či hľadáte športovú, štýlovú alebo čisto praktickú verziu, tento výber z toho najlepšieho čo aktuálne trh ponúka vám pomôže nájsť tie svoje.

Najlepšie smarthodinky

Huawei Watch

Prvý pokus spoločnosti Huawei s Android Wear sa vydaril. Sú okrúhle a to je veľké plus vo svete smarthodiniek. Huawei Watch dokazuje, že okrúhle smarthodinky, sú ten správny hardvér na vaše zápästie. Rám navonok pôsobí tenšie. Tlačidlo na 2 hodine je nenásilné a príjemné na dotyk. Hoci sú tieto smarthodinky o čosi hrubšie ako bežné hodinky, nájdete tu ducha klasických hodiniek s nádychom tej najmodernejšej technológie. Konštrukcia, krásny okrúhly displej a dizajn spoločne tvoria top smarthodinky, ktoré by mal zvážiť každý.

Nenáročné smarthodinky

Samsung Gear S2

S2 sú ten typ smarthodiniek, ktorý keď zabudnete doma, hneď budete mať pocit že vám niečo chýba. Bez nich sa už nebudete cítiť ako vo svojej koži. Za cellular verziu s väčšinou GPS funkcií si budete musieť priplatiť, no aj základná verzia vyzerá byť poriadny skok dopredu. Životnosť batérie je lepšia ako u väčšiny konkurencie fungujúcich na platforme Android Wear začo majú S2 veľké plus.

Najlepšie pre IOS

Apple Watch

Či už sa vám zdajú byť Apple Watch dokonalým príkladom zlúčenia technológie s dizajnom alebo naopak nevkusnou hranatou krabičkou, ide o jedny z najlepšie vyzerajúcich smarthodiniek doposiaľ uvedených na trh (hlavne keď sú spárované s kvalitným remienkom).  A taktiež vyzerajú dostatočne unisex, čo je veľká výhoda, plus kvalita vyhotovenia je na výbornú. Apple dosiahlo napriek svojim nedokonalostiam (chudobné možnosti pre športové využitie a nedostatok GPS funkcií) úroveň, kedy nosenie týchto hodiniek prináša potešenie a očakávaný komfort.

Najlepšia možnosť pre Android Wear

Sony Smartwatch 3

Sony SmartWatch 3 vyvolávajú závisť u svojich rivalov vďaka vstavanému GPS, čo znamená, že svoj smartphone môžete nechať doma, keď si idete napríklad zabehať. Športový dizajn ich predurčuje na aktívne využitie, aj keď displej môže pôsobiť trochu fádne. Posledný Android Wear update umožňuje  ich párovanie s wifi slúchadlami, takže budete mať hudbu aj v teréne. Navyše Sony počas veľtrhu CES predstavilo oceľovú verziu a to potešilo veľa fanúšikov týchto hodiniek.

Cenovo nenáročné

Omate Racer

Omate Racer sú odrazovým mostíkom k plnohodnotnému zariadeniu podporovaného Apple-om a Google-om. Tieto hodinky proste ukazujú čas a poskytujú real-time upozornenia. Nie sú to žiadne nablýskané a superšpeciálne hodinky, ale pre tých čo od smarthodiniek neočakávajú priveľa sú slušnou voľbou za $129.

Keď na peniazoch nezáleží

Tag Heuer Connected

Momentálne snáď najlepšie postavené a v najvyššej kvalite predávané Android Wear zariadenie s podporou od Intelu. Z diaľky ani nerozoznáte že nejde o obyčajné Tag Heuer hodinky, no keď sa pozriete bližšie uvidíte riadne zviera. Hoci bežia na systéme Android Wear, aplikácie do tychto smarthodiniek musíte špeciálne hľadať. Týmto krokom si Tag Heuer zachováva ducha výnimočnej značky výrobcu hodiniek. Cena iba 2,500 eur.

Najlepšia voľba pre tech nerdov

Pebble Time Steel

Svet sa nestihol pozviechať z rekordného nástupu Pebble Time hodiniek a už je tu nová oceľová verzia. Pebble Time Steel sú o čosi tučnejšie ako ich plastový predchodca, ale to len navodzuje pocit klasických hodiniek. Každopádne, hrúbka väčšia o 1mm má aj svoje výhody a síce priestor pre väčšiu batériu, čo umožňuje tomuto  oceľovému kúsku výdrž až 10 dní.

Najlepšie na šport

Garmin Vivoactive

Ešte nedávno sa zdalo byť Garmin Vivoactive, perfektné fitness zariadenie pre skutočne aktívnych ľudí len snom a ilúziou. Pravdepodobne prvé smarthodinky od Garminu – Vivoactive sľubujú kompletné notifikácie na ruke a ohromné množstvo športov s možnosťou trackovania za relatívne nízku cenu. Nanešťastie súčasný dizajn a otázna technológia displeja vyvoláva pochybnosti o tom, či ich bude ktokoľvek nosiť aj v každodennej bežnej prevádzke, a to je veľká škoda.

Najlepší cenovo prístupný dizajn

LG Watch Urbane

Dokonale okrúhly rám v striebornom alebo zlatom vyhotovení upúta pohľady ľudí naokolo. Sú to smarthodinky, ktoré vyzerajú ako tradične vyhotovený kúsok. Na rozdiel od prémium vyhotovenia Urban LTE, klasické vyhotovenie Urbane vyzerá oveľa dizajnovejšie a ženskejšie. Ak to chcete naozaj rozbaliť, LG Watch Urbane Luxe s 23 karatovým rámom a ručne vyrobeným remenienkom z krokodílej kože je k dispozícií za £ 1,200.

Najlepší displej

Samsung Gear S

Áno, Samsung Gear S nezvládol všetko na výbornú a ich hlavná funkcia USP zabezpečujúca fungovanie bez vášho smartelefónu využitím vlastnej SIM karty je ďaleko za očakávaniami. Avšak čo sa týka displeja, dvojpalcový AMOLED je to najlepšie na trhu. Bežia na Tizen, operačný systém od Samsungu a momentálne je k dispozícií viac ako 1000 aplikácií. Ak sa však chcete držať radšej Android Wear sýstému, tak Huawei Watch majú zatiaľ najpôsobivejšiu obrazovku.

Najlepšie pre konzervatívcov

Montblanc TimeWalker Urban Speed e-Strap

Ak ste na smarthodinky, ale potrpíte si na tradičný vzhľad, toto môže byť riešenie pre vás. Nové hodinky od Montblanc vybavené s vstavanými smarthodinkami – OLED displej je zapracovaný rovno do remienka. Pripájajú sa prostredníctvom Bluetooth na váš telefón a zobrazujú hovory, správy a notifikácie. Férový kompromis, čo poviete? Spolu s hodinkami to budete mať za takmer 3,000 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *