Pomáhame vám vyberať smarthodinky, ktoré splnia všetky vaše kritériá. Výber najlepších smarthodiniek je v dnešnej dobe celkom náročný proces. Viacerí z vás, ktorým sme pomohli pri výbere, malo špecifické kritériá – nielen kvôli subjektívnym požiadavkám užívateľov, ale aj rozsahom ponuky inteligentných hodiniek.

Momentálne nájdeme na trhu hodinky od známych technologických firiem ako napríklad Apple, LG, Motorola, Samsung, Sony, Pebble. Okrem nich nájdeme v ponuke aj výrobcov klasických hodiniek, ktorí rozšírili svoju ponuku o smarthodinky. Sú nimi spoločnosti ako Fossil alebo Tag Heuer.

Ak chcete vybrať tie najlepšie smart hodinky, najprv si musíte vybrať medzi armádou hodiniek Android Wear, Pebble hodinkami a Apple Watch. Očakávať môžeme niekoľko nových modelov od etablovaných firiem. Asi najočakávanejším modelom je druhá generácia Apple Watch. Okrem toho uvidíme aj príchod nových hráčov ako napríklad Nixon alebo Michael Kors.

Keďže výber tých správnych inteligentných hodiniek je obtiažny proces, pripravili sme pre vás prehľad tých najlepších smarthodiniek pre rok 2016 podľa vašich najčastejších požiadaviek.

Najlepšie smarthodinky 2016

Samsung Gear S2

Samsung Gear S2 patria medzi najlepšie smarthodinky na trhu. Naozaj sa zdá, že spravili krok vpred v dizajne. Navyše skutočne užitočnými inováciami sú otočná ruleta, vďaka ktorej si môžete posúvať text pri čítaní, priblížiť mapu či prepínať skladby a taktiež ovládať ich operačný systém Tizen. Obrazovka AMOLED je ich silnou stránkou. Má kruhový tvar, je neuveriteľne ostrá a celkovo pôsobí živým dojmom.

Výdrž batérie je lepšia ako u ostatných rivalov. Na recenziu sme už mali viacero smarthodiniek a pri týchto sme si boli istí tým, že nás svojou výdržou počas dňa nesklamú. Nedostatok aplikácií je malé mínus, no musíme povedať, že schopnosti a možnosti Gear S2 tým nijako neutrpeli. Samsung hodinky sú dostupné vo viacerých variatoch ako napríklad LTE verzia, alebo Classic s elegantnejším dizajnom.

Najlepšie pre váš iPhone

Apple Watch

Majitelia iPhonov majú viac menej jednoznačnú voľbu, no tieto Apple hodinky nie sú jediné, ktoré sú kompatibilné s iOS. Viaceré čínske hodinky a tiež aj hodinky od Alcatelu je možné s týmto systémom spárovať. Avšak nič neprekoná Apple Watch. Hoci si za hodinky priplatíte, dostanete vysokú kvalitu a istotu skvelej kompatibility s vašim iPhonom.

Konštrukcia hodiniek je naozaj perfektná. Či už si zvolíte veľkosť 38 mm alebo 42 mm, určite budete spokojní. Rozdiel je iba vo veľkosti displeja a batérie. Napriek menším nedostatkom, ako slabé športové funkcie a chýbajúce GPS, budete s výberom veľmi spokojní. Nosenie na zápästí bude pre vás potešením. Okrem toho sa čoskoro dočkáme ich druhej generácie.

Aby to Apple nemal veľmi ľahké, čoskoro bude mať veľmi silného konkurenta. Spoločnosť Samsung sa chystá vstúpiť na pôdu Apple so svojimi Gear S2. Stačiť jej na to bude len kompatibilný softvér. Majitelia iPhonov budú mať teda čoskoro na výber.

Najlepšie smarthodinky na turistiku

Casio Smart Outdoor WSD-F10

Kým na trh neprídu hodinky Mission od Nixonu, Casio by mali byť pre vás tou prvou voľbou, ak hľadáte niečo na turistiku. Síce nemajú vstavané GPS – čo je podľa nás problém – spoločnosť Casio sa to však snaží zachrániť veľkým množstvom senzorov, módmi pre turistiku, lezenie, bicyklovanie a rybárčenie, odolnosťou proti prachu a vode do hĺbky 50 metrov.

Fitbit Surge

Veľkou konkurenciou je Fitbit Surge, ktoré disponujú aj GPS. Nie sú to síce smarthodinky s dotykovým displejom, disponujú však rozsiahlymi funkciami, ktoré ocenia športovci ale aj turisti.

Najlepšie smarthodinky, ak máte kopec peňazí

Tag Heuer Connected

Momentálne snáď najlepšie postavené a v najvyššej kvalite predávané Android Wear zariadenie s podporou od Intelu. Z diaľky ani nerozoznáte, že nejde o klasické Tag Heuer hodinky, no keď sa pozriete bližšie, uvidíte riadne zviera. Hoci bežia na systéme Android Wear, aplikácie do týchto smarthodiniek musíte špeciálne hľadať. Na jednej strane celkom pochopiteľný krok, avšak na druhej strane ich majitelia prichádzajú o kopec skvelých aplikácii, ktoré bude musieť TAG Heuer nahradiť. Týmto krokom si Tag Heuer zachováva ducha výnimočnej značky výrobcu hodiniek. Cena iba 2.500 eur.

Najlepšie Android Wear hodinky

Huawei Watch

Viacero portálov sa vyjadrilo a zhodlo na tom, že práve Huawei Watch sú jedny z najlepších smarthodiniek, ktoré momentálne na trhu sú. A musíme povedať, že s nimi súhlasíme a môžeme spokojne potvrdiť, že sú to naše najobľúbenejšie Android hodinky. Prvá vec, ktorá robí Huawei Watch lepšími oproti konkurencii, je ich displej. Má vysoké rozlíšenie, ktoré je lepšie než u iných Android Wear zariadení. Sú pravdepodobne aj jedny z najatraktívnejších smarthodiniek, ktoré sú momentálne k dispozícii.

Ak ste Android užívateľom, ktorý ešte neinvestoval do inteligentných hodiniek, potom sú Huawei Watch dobrým bodom, kde začať. Ich funkcie, tak isto ako pri iných Android Wear zariadeniach, sú skvelé. Čo ich ale robí lepšími oproti konkurencií, je ich vzhľad.

Najlepšie smarthodinky, ak máte hlboko do vrecka

Asus ZenWatch 2

Spoločnosť Asus sa pri svojich ZenWatch 2 zamerala na možnosť voľby. Druhá generácia ZenWatch prichádza v dvoch veľkostiach – pre mužov a pre ženy. Okrem toho je k dispozícii veľké množstvo možností týkajúcich sa remienka. Na výber máte gumené, kovové, kožené a dokonca aj remienky posiate Swaroského krištáľmi. Toto z nich robí dobrú voľbu pre potenciálnych Android Wear užívateľov.

Čo sa týka hardvéru, tu veľké zmeny nenájdeme. Asi jedinou, avšak podstatnou, bola inštalácia Wi-Fi čipu, vďaka ktorému môžete využívať viac Android Wear funkcií. Okrem toho taiwanská spoločnosť prišla s možnosťou rýchleho nabíjania, vďaka ktorému získate 50% batérie za 30 minút nabíjania.

Najlepšie hodinky pre geekov

Pebble Time

Príbeh spoločnosti Pebble je najmä o úspešnej kampani na Kickastarteri a skvelej realizácii vízie v podobe smarthodiniek Pebble Time. Veľký úspech si žiada pokračovanie a tak po Pebble Time Steel (mladší brat Pebble Time) tu čoskoro budeme mať Pebble Time 2. Druhá generácia by mala disponovať monitorom pulzu srdca, 3G sieťou a GPS. Spoločnosť opäť skúša šťastie na Kickstarteri a musíme povedať, že sa im to vyplatilo. Požadovaný 1 milión dolárov vyzbierali takmer 11 krát. Ak vás tieto inteligentné hodinky zaujali, tak potom kliknite na ich kampaň a získajte hodinky v zľave.

Najviac prispôsobiteľné

Motorola Moto 360 2nd gen

Moto 360 druhej generácie prichádza v dvoch veľkostiach – 42 mm a 46 mm (s dvomi rôznymi rozmermi displeja: 1,37 a 1,56 palcov) – resp. až tri veľkosti, ak rátame rôzne veľkosti remienka. Za pomoci Moto Makeru si môžete vybrať medzi stovkami rôznych kombinácií remienka, hodiniek, povrchovej úpravy a farieb.

Ak porovnáme novú generáciu s tou starou, potom Motorola spravila veľký skok dopredu. Je jasne vidieť rozdiely, ktoré posunuli dizajn prvej generácie Moto 360 z krúžku na remienku na úroveň krásnych okrúhlych smarthodiniek. Jedinou chybičkou krásy je len spodný čierny pásik na displeji, kde sú schované senzory.

Najlepšie pre športovcov

Motorola Moto 360 Sport

Existuje Android Wear zariadenie, ktoré konkuruje Sony SmartWatch 3 a ich GPS funkcii. Tým zariadením je Moto 360 Sport, ktoré disponuje GPS softvérom a je oveľa lepšie pre behanie a športovanie ako iné zariadenia najmä vďaka aplikácii Moto Body.

Moto 360 Sport disponuje pekným športovým dizajnom so silikónovou konštrukciou. AnyLight displej má dobrú viditeľnosť pri slnečnom počasí. V týchto smarthodinkách nechýba ani monitorovanie srdcovej aktivity. Všetky dáta zo senzorov sú prehľadne zobrazené na ciferníku, takže pri vykonávaní športovej aktivity máte vždy dobrý prehľad o svojom výkone.

Štýlové a cenovo dostupné

LG Watch Urbane

Tieto smarthodinky pôsobia veľmi elegantne najmä vďaka peknému telu hodiniek, ktoré pripomína tie tradičné hodinky. V striebornom a zlatom prevedení veľmi rýchlo upútajú pozornosť ľudí naokolo. LG Watch Urbane pôsobia veľmi módne a veľmi dobre zapadnú do outfitu gentlemana.

Hoci sa cena pohybuje na úrovni 200 eur, nie sú to najdrahšie smarthodinky. Vďaka operačnému systému Android Wear máte všetky informácie ľahko dostupné. Tieto smarthodinky odporúčame všetkým, ktorí si chcú doplniť svoj elegantný outfit o kus technologickej vychytávky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *