Oklahomská súkromná univerzita v Tulse zaviedla pre svojich študentov povinnosť nosiť fitnes náramky Fitbit. Študenti kresťanskej univerzity musia nosiť náramok aj počas prázdnin kvôli novej iniciatíve školy nazvanej „celoosobnostné vzdelávanie“.  Štatistiky o pohybových aktivitách študentov sú zbierané neustále a nezáleží, či sú doma alebo na vyučovaní.

Dôraz na lepšie výsledky a zvýšenú aktivitu študentov kladie škola už dlhší čas. Predchodcom fitnes náramkov boli ručne písané záznamy o odcvičených hodinách a každý študent musel tieto záznamy dokladovať škole v pravidelných intervaloch. Teraz to už študenti majú o čosi jednoduchšie, nakoľko fitnes náramok podstatne uľahčuje aspoň tú záznamenávaciu, resp. štatistickú časť podmienky školy. Samozrejme samotný pohyb a cvičenie už zostáva na študentoch. Škola momentálne prijíma 900 nových študentov a k ich štúdijným pomôckam je už potrebné zarátať aj fitnes tracker od Fitbitu. Rodičia sa iste potešia výdavku navyše, no na druhej strane majú istotu, že bude dôkladne postarané o zdravotnú stránku rozvoja osobnosti ich ratolesti. Škola si na zdravie svojich študentov naozaj potrpí a dovolím si tvrdiť, že význam to naozaj má.

V dnešnej dobe aj napriek neskutočne masívnemu marketingu ohľadom zdravotného štýlu mládež zanedbáva pozitívne vplyvy fyzického pohybu na celkový rozvoj osobnosti a zdravia – či už fyzického, ale aj psychického. Bohužiaľ nielen mládež si nie je vedomá obrovských benefitov pobytu na čerstvom vzduchu spojeného s pohybom.

Fitnes výsledky študentov univerzity v Oklahome budú k dispozícií profesorom školy, ktorí môžu na základe výsledkov prispôsobovať hodnotenie študenta. Áno, to aký má vplyv ranné behanie na výsledky testu z algebry nám nie je zrejmé, ale možno mozgu naozaj prospieva dodatočné prekrvenie, resp. vyvetranie sa. Uvidíme, či výsledky týchto študentov z dlhodobého hľadiska prinesú signifikantne lepšie hodnoty ako výsledok bežného študenta „domaseda“.

Veríme, že vynaliezavosť študentov bude pri tomto fitnes merači a podmienkach školy viac než excelentná a svoje fitnes aktivity dokážu „fejkovať“ najrôznejšími spôsobmi. Škola len ťažko odsleduje, či nemá niekto svoj náramok na členku a počas hodiny len tak nervózne nemyká nohou a tým pádom nenápadne nesimuluje kroky, ktoré budú v konečnom dôsledku zaznamenávané do ich pohybových štatistík. Dobrou správou (pre poctivky) ale je, že škola zamestná aj človeka, ktorý sa bude starať výlučne o odhaľovanie podvodov študentov a už teraz vraj má viacero návrhov ako zabrániť falšovaniu výsledkov. Plánuje napríklad ako podmienku ku krokomeru aktivovať aj GPS a tým pádom sledovať reálne čísla, ktoré pohybová aktivita študenta generuje. Tento týpek bude medzi študentmi určite obľúbený.

Páčila by sa vám možnosť ovplyvniť svoje štúdijné výsledky napríklad tým, že beháte oproti svojim spolužiakom o 2 km denne viac? Zaujímavý nápad to je, všakže.

zdroj: androidauthority.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *