Tak ako rastie trh a dopyt po inteligentných hodinkách, porastie aj záujem o aplikácie používané užívateľmi smarthodiniek. Dôležitou otázkou, na ktorú sa viacerí vývojári opätovne snažia nájsť čo najlepšiu odpoveď, zostáva klávesnica. Veď si to len predstavte, na zápästí máte malý displej smarthodiniek a potrebujete sa prihlásiť do emailovej schránky (predpokladajme, že ešte nemáte uložené svoje údaje), alebo chcete narýchlo napísať poznámku, pripomienku, či odpísať na SMS. Klasické prevedenie klávesnice nie je práve najlepším riešením pre tak malé zariadenie. Zdá sa však, že nástupca QWERTY klávesnice sa už našiel a volá sa TouchOne klávesnica.

Začiatkom tohto roka bola ohlásená akcia na podporu TouchOne klávesnice s cieľom vyzbierať aspoň 7000 USD na podporu vývoja prostredníctvom Kickstarteru (najväčšia celosvetová platforma na podporu kreatívnych projektov).

Hlavným plánom spoločnosti je zmeniť dizajn klasickej QWERTY klávesnice a preusporiadať písmená tak, aby šli dookola displeja v abecednom poradí. TouchOne klávesnica bude mať osem „tlačidiel“, každé reprezentujúce tri alebo štyri písmená. V porovnaní so 108 klávesami bežnej klávesnice celkom rozdiel, čo poviete? Úspora klávesov znamená úsporu priestoru na displeji a možnosť zväčšiť veľkosť písmen, čo určite ocenia hlavne ľudia s väčšími prstami.

Nová klávesnica má naučené štyri hlavné gestá, ktoré sú spájané so štyrmi príkazmi. Gestá namiesto klávesu opäť šetria priestor na obrazovke. Napríklad prechod prstom sprava doľava nahrádza klasický backspace kláves, ťuknutie na displej pridá medzeru ako medzerník a posunutie prsta zospodu hore nahrádza shift. TouchOne taktiež podporuje odhad slov podľa frekvencie akou jednotlivé slová vo svojej komunikácii používate. Ak teda začnete písať slovo „Ahoj“, tak už po prvých písmenách slova „Ah..“ klávesnica v dolnej časti obrazovky poskytne kompletné slovo, ktoré potom už len odkliknete. Podobný princíp už dlho poznáme aj z QWERTY klávesníc bežne používaných v našich mobiloch alebo napríklad tabletoch.

Popri TouchOne vzniká aj iná konkurenčná verzia klávesnice s názvom Minuum, ale tá zostáva pri pôvodnom QWERTY formáte usporiadania písmen a tým pádom nám nepríde až tak zaujímavá. Veríme, že užívatelia novej TouchOne kvalitne otestujú nový model, ktorý im klávesnica ponúka a v prípade úspechu sa možno môžme tešiť na zmeny aj pri ostatných zariadeniach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *