Pomaly ale isto chce Apple vytvoriť svoje hodinky ako nezávislé zariadenie – schopné obstáť samostatne a fungovať bez neustáleho pripojenia na iPhone. Nové vyhlásenie od spoločnosti presúva túto rovnováhu ešte viac týmto smerom.

V poznámke, ktorú poslal Apple developerom, hovorí že “všetky nové watchOS aplikácie dostupné na App Store musia byť natívne aplikácie so zabudovaným watchOS 2 SDK alebo novšími”, čo v podstate znamená, že aplikácie musia byť schopné fungovať na hodinkách samostatne.

Toto síce pre nás, ktorí nie sme Apple Watch vývojármi, veľa neznamená – je to však náznak väčšej autonómie prichádzajúcej do nositeľnej techniky. To znamená, že budúce verzie hodiniek môžu byť ešte viac samostatné.

Nezávislé Apple Watch aplikácie

Update na WatchOS 2, ktorý vyšiel minulý september, vytvoril základy pre to, aby Apple Watch mali schopnosť pripojiť sa samostatne na Wi-Fi a poskytol softvérový balík pre vývojárov na budovanie natívnych aplikácii, ktoré nezávisia na iPhone.

Pre ich zachovanie v App Store musia byť aplikácie upravené tak, aby splnili tieto požiadavky. Jedného dňa – pravdepodobne v nie až tak vzdialenej budúcnosti – možno uvidíme nezávislé Apple Watch aplikácie, ktoré budete môcť používať namiesto vášho iPhonu a nie iba popri ňom.

Aby sa toto mohlo uskutnočniť, musí Apple sústrediť viac energie a pamäti do náramkového zariadenia. Povráva sa, že Apple Watch 2 budú tenšie a zlepšia aj svoje vnútorné špecifikácie… a možno ich uvidíme už čoskoro na konferencii WWDC, ktorá sa bude konať práve v júni.

zdroj: techradar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *