Omate pravdepodobne nie je prvá značka, ktorá vás napadne keď rozmýšľate o smart hodinkách, ale pravdou je, že boli medzi prvými, kto uviedol smart hodinky s 3G.  Odvtedy už prešli dva roky, no napriek tomu sa tieto zariadenia ešte úplne nerozbehli a neetablovali na trhu. Dobrou správou pre Omate bolo aj uvedenie LG smartwatch LTE, keďže Omate stoja len 200 USD. Rise bežia na operačnom systéme Androide 5.1 (prispôsobeného s Omate OUI 4.0) namiesto Android Wear, čo znamená, že do nich môžete inštalovať klasické Android aplikácie a Google Play služby. No samozrejme si predtým budete musieť zvyknúť na vŕtanie sa v približne 1.3 palcovom, 360 x 360 okrúhlom LCD displeji. Navyše, Rise sú plne kompatibilné s telefónmi bežiacimi na IOS 9 resp. Android 4.4 a vyššie.

Tieto zväčša plastové smarthodinky bežia na MediaTek MT2601 čipsete, ktorý predstavuje jadro s nízkou spotrebou dual-core 1.2 GHz Cortex-A7 CPU, Mali-400 GPU, 512MB RAM pamäte a 4GB vnútornej pamäte. Hodinky dostali do svojho balíčka 3G HSPA pripojenie, čiže sú pripojiteľné už takmer všade vo svete. Aby ste Omate Rise pripojili do 3G, jednoducho otočíte zadným krytom a vložíte do nich SIM kartu. Zdá sa nám to jednoduchšie a pohodlnejšie riešenie ako aktivovanie elektronickej SIM karty a lá Samsung Gear S2.

Ďalšími dôležitými súčasťami sú GPS, gyroskop, accelerometer, mikrofón, reproduktor, Bluetooth 4.1 s nízkoenergetickým zdrojom a možnosť pripojiť 22 mm remienok. Batéria má kapacitu 580 mAh a mala by vydržať dva dni bežnej prevádzky a 5 dní v stand-by móde – oba údaje sú na terajšie pomery celkom slušné číslo. Karbónové obalenie púzdra pôsobí pomerne luxusne a polykarbónové telo samo o sebe je zaujímavé riešenie tela hodiniek + garantuje vodeodolnosť až do 10 metrov.

Bystré oko nášho čitateľa si určite všimlo, že chýba senzor tepovej frekvencie.  Podľa Omate CEO Le Pena je v hodinkách už napriek tomu dostatok iných senzorov a on sám odporúča používať radšej presnejší Bluetooth LE náprsný “opasok”. Bohužial tento externý popruh na meranie srdečnej frekvencie v balení nedostanete, čo je mínus.

zdroj: engadget

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *