Pokiaľ ste vlastníkom iPhone, určite poznáte Touch ID. Je to biometrická ochranná metóda pomocou ktorej môžu používatelia odomykať svoj iPhone. Vyžaduje si od používateľa priložiť svoj prst na tlačidlo home, vďaka čomu sa overí, či priložený odtlačok prsta sedí s tým, ktorý je nahraný v pamäti iPhone. Predpokladalo sa, že Touch ID bude dostupné aj na Apple Watch, no nový patent spoločnosti naznačuje Heart Rate ID – funkcia, ktorá bude rozpoznávať používateľov na základe ich srdcového tepu.

Publikovaný patent Apple s názvom „Používateľský identifikačný systém založený na pletyzmografii,“ by umožňoval dvom svetlám vo vnútri zariadenia identifikovať komu zariadenie skutočne patrí. Toto používateľom umožní uzamknúť svoje smarthodinky a zabrániť tak neželanému a neautorizovanému prístupu.

Veľa ľudí si myslí, že tento patent odkazuje na Apple Watch, táto informácia sa však v patente nikde špecificky nespomína. Bolo by zaujímavé, či sa tento patent využije v novom zariadení na monitorovanie tepu srdca, ktoré má Apple nachystané pre rok 2017. S fitness náramkom by to bola ideálna kombinácia, keďže už veľké množstvo fitness náramkov monitor srdcového tepu obsahuje. Apple sa takisto chystá odstrániť home button v iPhone 8 a prinesie nový spôsob identifikácie používateľa.

Ostáva už len sledovať informácie o tom, ako bude vývoj Heart Rate ID pokračovať, nateraz sa zatiaľ vie, že Apple rozmýšľa o spôsobe, akým privedie biometrickú bezpečnosť pre svoje ďalšie produkty, medzi ktoré bude pravdepodobne patriť i Apple Watch 3.

zdroj: smartwatch.me, zdroj fotografie: smartwatch.me

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *