Dron Xiaomi je veľmi očakávaný. Už nejaký ten čas o ňom počúvame. Až doteraz sme nevedeli o žiadnych konkrétnych detailoch. No teraz, nový patent odhaľuje pár detailov o vývoji lietajúcej hračky. Patent bol podaný spoločnosťou Xiaomi v auguste tohto roka.

Z patentu podaného na čínskom úrade intelektuálneho vlastníctva, sa dozvedáme, že dron Xiaomi, bude možné riadiť pomocou nositeľného zariadenia. Podľa obrázkov zverejnených úradom, to vyzerá tak, že užívateľ je schopný pomocou gest kontrolovať viaceré funkcie drona.

Dron Xiaomi bude asi možné spojiť s náramkom Mi Band. Po spojení bude môcť užívateľ, pomocou jednoduchého pohybu zápästia kontrolovať jeho pohyb. Z obrázka vidíme, že užívateľ, ktorý je na bicykli, vysiela signál dron Xiaomi, ktorý letí nad ním. Myslíme si, že dané gesto znázorňuje signál od užívateľa k dron Xiaomi, aby ho začal nasledovať a filmovať.

Takéto riadenie drona sa určite zíde rôznym dobrodruhom. Nahrávanie adrenalínových videí pomocou drona robí filmovanie videí zaujímavejším a dáva viac možností a uhlov do rúk filmárom. Spoločnosť Xiaomi je známa lacnými a kvalitnými zariadeniami a tak si myslíme, že odhadovaná cena okolo 150 eur je primeraná funkciám a kvalite tohto zariadenia.

zdroj: gizchina.com

1 komentár

  • Darth Vader nepoužíval Temnú Silu, ale Apple Watch! - mojesmarthodinky.sk

    4. januára 2016 - 7:43

    […] Vývoju ovládania pre drony sa už niekoľko rokov venujú rôzne tímy po celom svete. Jedným z nich je aj Thalmic Lab Myo, ktorý sa snaží o využitie elektrickej aktivity svalov namiesto fyzického pohybu. Nielen vedci sa snažia posunúť hranice ovládania dronov. Prednedávnom sme vám priniesli článok o tom, ako spoločnosť Xiaomi pripravuje dron, ktorý bu… […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *